ru ua

Фондові торги в США 19 червня завершилися зниженням провідних індексів

Фондові торги в США 19 червня завершилися зниженням провідних індексів, головним розчаруванням для інвесторів стала прес-конференція глави ФРС Бена Бернанке, що послідувала за засіданням Федеральної резервної системи (ФРС) США.

Як заявив Бернанке, ФРС США може скоротити обсяги місячної скупки бондів в тому випадку, якщо американська економіка продовжить відновлення в швидкому темпі. Зниження обсягів скупки, за його словами, буде "украй помірним" і може початися в середині 2014 р. Бернанке підкреслив, що програма стимулювання буде скорочена лише в тому випадку, якщо "ринок праці буде демонструвати стабільне поліпшення". На даний момент ФРС відзначає, що зростання економіки США "триває в помірному темпі".

В даний час ФРС щомісячно скуповує в обсязі 40 млрд дол. забезпечені іпотекою цінні папери і в обсязі 45 млрд дол. казначейські цінні папери. Рішенням ФРС ключова облікова ставка була збережена в діапазоні 0-0,25% річних.

Раніше в ЗМІ з'явилися повідомлення про можливе скорочення програми стимулювання економіки США, які додавали інвесторам побоювань і систематично надавали негативний вплив на хід торгів по всьому світу. Нинішнє повідомлення глави ФРС знову відвело основні індекси на американських біржах в "червону" зону.

На цьому тлі американські банки продемонстрували негативну тенденцію. Так, котирування Wells Fargo просіли на 0,4%, ціна на акції Bank of America опустилася на 0,6%, а ринкова капіталізація JPMorgan Chase скоротилася на 1,03%.

Серед корпоративних новин інвесторів зацікавило повідомлення виробника електрокарів Tesla Motor. Компанія повідомила, що відкликає ряд автомобілів Model S з причини немеханічних дефектів. Незважаючи на це, котирування Tesla піднялися на 1,3%.

Котирування міжнародної кур'єрської служби FedEx Corp. підскочили на тлі корпоративної звітності компанії, яка повідомила про квартальні прибутки, що перевищили прогнози аналітиків. У зв'язку з цим котирування FedEx Corp. піднялися на 1,1%.

Ринкова капіталізація Adobe також зросла на 5,6%, після того як виробник програмного забезпечення відзвітував за квартал, повідомивши про прибутки, що перевищили прогнози.

За підсумками торгів 19 червня індекс Dow Jones опустився на 206,04 пункту (-1,35%) - до 15112,19 пункту, індекс S & P просів на 22,88 пункту (-1,39%) - до 1628,93 пункту, індекс Nasdaq - на 38,98 пункту (-1,12%) - до 3443,20 пункту.