ru ua

Фондові торги в США 18 липня завершилися зростанням провідних індексів

Фондові торги в США 18 липня 2012 р. закрилися підвищенням провідних індексів на тлі макроекономічних і корпоративних новин. Позитивний вплив на хід торгів зробили також надії інвесторів на чергові заходи стимулювання економіки з боку Центробанку США.

До відкриття торгів Міністерство торгівлі США опублікувало доповідь за обсягом будівництва нових будинків в США в червні 2012 р. Показник виріс на 6,9% в місячному численні і склав 760 тис. одиниць. Результат перевищив прогнози аналітиків, які чекали, що значення складе 745 тис. будинків.

За підсумками сесії в лідери зростання в складі індексу "блакитних фішок" Dow вибилася американська високотехнологічна Intel, котирування акцій якої входять в розрахункову базу біржового індикатора. Папери компанії подорожчали на 3,3% на тлі перевершили прогнози аналітиків фінансових результатів. Зростанню котирувань Intel не завадило навіть те, що компанія знизила прогноз по прибутку на поточний рік, пославшись на складну операційну середу. Хороші фінансові дані інших представників високотехнологічного сектора - VMWare і EMC - також надали підтримку фондового ринку.

Найбільш значним зростанням котирувань у складі індексу Dow відзначилися такі компанії, як Intel, Cisco Systems, Microsoft, International Business Machines і Hewlett-Packard.

Промислові компанії також демонстрували зростання котирувань, чому значною мірою сприяв вдалий звіт Honeywell. Папери Honeywell подорожчали на 6,6%, United Technologies - на 1,7%, а авіабудівної корпорації Boeing - на 1,07%.

У той же час зростання індексів стримувалося несприятливою обстановкою в фінансовому та споживчому секторах. Акції Bank of America опустилися в ціні на 4,9%. Відзначимо, що напередодні компанія оприлюднила фінансовий звіт.

За підсумками торгової сесії 18 липня індекс Dow Jones підвищився на 103,16 пункту (+0,81%) - до 12908,70 пункту, індекс S & P - на 9,11 пункту (+0,67%) - до 1372,78 пункту , а індекс Nasdaq виріс на 32,56 пункту (+1,12%) - до 2942,60 пункту.