Фондові торги в США 18 квітня завершилися зниженням провідних індексів

Вівторок 19 квітня 2011 09:30

Фондові торги в США 18 квітня 2011 р. завершилися зниженням провідних індексів. Основним приводом для негативу на ринку стало рішення міжнародного рейтингового агентства Standard & Poor's змінити прогноз по суверенному рейтингу США зі "стабільного" на "негативний", передає РБК.
На думку агентства, існує вірогідність того, що в найближчі два роки кредитні ризики виявляться досить високі, що ставить під загрозу відповідність США кредитним рейтингом на рівні Ааа. Аналітики відзначають, що, через два з гаком роки з моменту розпалу кризи, американські законодавці так і не змогли домовитися щодо того, як стримати погіршення ситуації в держфінансах і як протистояти тиску на фіскальну систему в довгостроковій перспективі.
На цьому фоні в "мінус" пішли котирування фінансового сектора США. Акції одного з найбільших його представників, Bank of America, впали в ціні на 3,1%, а його конкурентів JPMorgan Chase і Morgan Stanley - на 2,1% і 1,6% відповідно.
Несприятливою виявилася ситуація і в нафтогазовому секторі. Після новин про зниження прогнозу за рейтингом США інвестори різко зменшили свою активність. Ціни на нафту постраждали досить значно, опустившись на 2,3%. На цьому тлі акції нафтогазової компанії ConocoPhillips подешевшали на 1,9%, а її конкурентів Chevron і ExxonMobil - на 1,6% і 1,4% відповідно. Крім того, на 2,2% знизилися котирування нафтосервісної компанії Schlumberger. З іншого боку, акції її конкурента Halliburton, незважаючи на зниження цін на нафту, подорожчали на 0,7%. Цьому посприяв опублікований напередодні фінансовий звіт, за даними якого в I кварталі 2011 р. чистий прибуток компанії виріс в 2,5 рази.
Крім того, незначним зростанням котирувань відзначилися золотодобувні компанії Barrick Gold і Newmont Mining. Їх акції подорожчали на 0,3% і 0,2% на тлі підвищення цін на золото.
За підсумками торгів 18 квітня 2011р. індекс Dow Jones впав на 140,24 пункту (-1,14%) - до 12201,59 пункту, індекс S&P опустився на 14,54 пункту (-1,1%) - до 1305,14 пункту, а індекс Nasdaq знизився на 29,27 пункту (-1,06%) - до 2735,38 пункту.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся