Фондові торги в США 14 березня завершилися пониженням провідних індексів на тлі ситуації в Японії

Фондові торги в США 14 березня завершилися пониженням провідних індексів на тлі ситуації в Японії, яка пережила найсильніший за 140 років землетрус і слідом за ним руйнівне цунамі. Поки ніхто не береться підраховувати збитки, але вже зараз ясно, що масштаб руйнувань величезний. Інвестори побоюються, що стихійне лихо викличе серйозні економічні наслідки не тільки для самої Японії, що відчуває серйозні проблеми на тлі старіння населення, а й поставить під удар відновлення світової економіки, повідомляє РБК.
Крім того, великі побоювання викликає ситуація на аварійних АЕС "Фукусіма-1" і "Фукусіма-2", яка в останні дні значно ускладнилася, навіть, як зазначають деякі експерти, "вийшла з-під контролю". Вже після закриття торгової сесії в США стало відомо, що на другому і четвертому реакторах електростанції "Фукусіма-1" відбулися вибухи, у зв'язку з чим рівні радіації в ряді префектур Японії перевищили допустимі норми у кілька разів.
На тлі подібних новин японський фондовий ринок обвалився на закритті торгів 14 березня на 6,2%, на фондових торгах у Японії за станом на 6:20 за Києвом 15 березня індекс Nikkei 225 склав 8,273 пункту, втративши з початку торгів 13,9%.
На негативному інформаційному тлі папери американських кредитних організацій опустилися в ціні: акції Citigroup, JPMorgan Chase і Morgan Stanley подешевшали на 0,66%, 0,96% і 1,52% відповідно.
Схожа динаміка спостерігалася і серед гірничодобувних компаній. Так, котирування мідьовидобувної Freeport McMoRan втратили на закритті торгів 1,11%. Папери іншого представника сектора, зокрема Southern Copper Corp., що торгуються на Нью-Йоркській фондовій біржі, втратили в ціні 0,3%.
На позитивній території відкрилися торги і для нафтогазових компаній США, включаючи Chevron і ExxonMobil, котирування яких підросли на 0,87% і 0,32% відповідно на тлі певної стабілізації ціни на нафту. Обстановка на Близькому Сході, що знаходилася в центрі уваги протягом останніх тижнів, дещо розрядилася. Позитивно на настрої інвесторів позначився той факт, що Саудівська Аравія залишилася незачепленою заворушеннями, що вселило в трейдерів оптимізм щодо нафтових поставок з регіону.
Глава американської багатопрофільної корпорації General Electric Co. (GE) Джефф Іммельт напередодні повідомив, що поки занадто рано оцінювати вплив аварій на японській АЕС на енергетичну галузь. Раніше GE об'єднала свої операції в секторі атомної енергетики з японської Hitachi Ltd. в очікуванні відновлення галузі. На тлі даних новин котирування GE на закритті торгів опустилися на 2,16%.
За підсумками торгів 14 березня 2011 р. індекс Dow Jones опустився на 51,24 пункту (0,43%) - до 11993,16 пункту, індекс S & P - на 7,89 пункту (-0,60%) - до 1296, 39 пункту, а індекс Nasdaq - на 14,64 пункту (-0,54%) - до 2700,97 пункту.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся