ru ua

Фондові торги в США 13 березня 2012 р. відкрилися підвищенням провідних індексів у межах 0,7%

Фондові торги в США 13 березня відкрилися підвищенням провідних індексів напередодні відкриття чергового засідання комітету з операцій на відкритому ринку (FOMC) Федеральної резервної системи (ФРС) США, яка визначить подальшу монетарну політику американського Центробанку.

Інвестори сподіваються на новий раунд кількісного пом'якшення, що сприяє зростанню ринку. Крім того, за підсумками засідання FOMC повідомить про рішення за ключовою обліковою ставкою. Аналітики прогнозують, що ФРС залишить ставку в діапазоні 0-0,25% річних.

Підтримує оптимістичний настрій інвесторів і оприлюднена сьогодні макроекономічна статистика, зокрема дані Міністерства торгівлі країни, яке повідомило про зростання обсягу роздрібних продажів у США в лютому 2012 р. на 1,1% порівняно з попереднім місяцем. Щодо лютого 2011 р. загальний обсяг роздрібних продажів у США в лютому 2012 р. виріс на 6,5%.

На сприятливому інформаційному тлі на відкритті торгів американські банки демонструють висхідну динаміку котирувань: папери Bank of America подорожчали на 1,02%, Citigroup - 2,45%, J.P. Morgan Chase - на 1,28%.

В той же час зниженням котирувань характеризуються нафтогазові компанії США - Chevron Corp. і Marathon Oil, акції яких втрачають у ціні 0,16% і 0,24% на тлі здешевлення нафти. Незважаючи на те, що у другій половині дня нафтові ф'ючерси Light Sweet і Brent торгуються в позитивній зоні, порівняно з початком дня інтерес до їхніх подальших покупок покупок ослаб через помітне зміцнення позицій долара на ринку FOREX.

У сегменті корпоративних новин в центрі уваги опинилася інтернет-компанія Yahoo!, папери якої на відкритті торгів зросли в ціні на 0,35%. Раніше сьогодні вона пред'явила позов про захист прав інтелектуальної власності до соціальної мережі Facebook. У заяві вказується, що предметом розгляду є стверджуване порушення в загальній складності 10 патентів Yahoo! стосовно надання послуг інтернет-реклами налаштувань контролю конфіденційності персональних даних, а також деяких аспектів роботи соціальних мереж.

Певний вплив на фондовий ринок США продовжує надавати і ситуація в Греції, яку, як відзначають експерти, вдалося стабілізувати, що дало світовим ринкам акцій стимул до зростання. Нагадаємо, що за підсумками зустрічі міністри фінансів країн єврозони прийняли рішення схвалити активацію другого пакету фінансової допомоги Греції. В рамках програми країна отримає кредит на 130 млрд євро.

Станом на 15:53 за київським часом індекс Dow Jones піднявся на 34,55 пункту (+0,27%) - до 12994,26 пункту, індекс S&P - на 6,10 пункту (+0,45%) - до 1377,31 пункту, індекс Nasdaq - на 19,69 пункту (+0,66%) - до 3003,39.