Фондові торги в США 11 березня завершилися зниженням провідних індексів
Фондові торги в США 11 березня завершилися зниженням провідних індексів. Тим не менш, аналітики відзначають, що ринки, незважаючи на низхідну тенденцію, зберігають спокій, зайнявши вичікувальну позицію, на тлі тривалої геополітичної кризи в Україні.
Ситуація навколо України вже деякий час продовжує надавати відчутний вплив на світові ринки. З мінуса, де індекси опинилися після загострення міжнародно-політичної ситуації, вже 4 березня Dow Jones industrial average вийшов і закрив сесію підвищенням на 228 пунктів (+1,4%), S&P 500 досяг нового історичного рекорду, а високотехнологічний Nasdaq піднявся на 1,8%. Позитивна динаміка була зумовлена новинами, дали підстави вважати, що відкритого військового конфлікту між Росією і Україною вдасться уникнути: Москва запевнила, що не планує вводити війська, але заявила про своє потенційне право захищати російське населення на Україні.
Напередодні, 10 березня, фондові торги завершилися незначним зниженням індексів. Сьогоднішній день також видався досить небагатим з точки зору макроекономічних і корпоративних новин.
Котирування рітейлера спортивних товарів dick's Sporting Goods зросли на 4,3%, після того як компанія відзвітувала про квартальної виручки і прибутку, яка збіглася з очікуваннями аналітиків.
Напередодні одежний ритейлер Urban Outfitters, що включає в себе такі бренди, як Anthropologie і Free People, також опублікував квартальний та річний звіти. Виручка компанії за IV квартал розчарувала аналітиків, в результаті чого папери Urban Outfitters знизилися у вартості на 4,3%.
Для іншого рітейлера - J.C.Penney, який останнім часом стабільно відчуває фінансові труднощі, здається, з'явилося світло в кінці тунелю": акції ритейлера виросли у вартості на 3%, після того як аналітики банку Citigroup підвищили рекомендацію за його паперів до "купувати".
Папери іпотечних агентств Freddie Mac і Fannie Mae впали в ціні після повідомлень про те, що банківський комітет сенату погодився на поступову ліквідацію найбільших іпотечних позичальників країни. Обидві компанії пройшли процедуру банкрутства після кризи 2008 р., і уряду США довелося витратити близько 187 млрд дол., щоб врятувати їх від краху і повернути до прибутку. Після повідомлення про можливе закриття котирування Freddie Mac знизилися на 26,8%, а Fannie Mae - на 30,8%.
За підсумками торговельної сесії 11 березня 2014 р. індекс Dow Jones знизився на 67,43 пункту (-0,41%) - до 16351,25 пункту, індекс S&P опустився на 9,54 пункту (-0,51%) - до 1867,63 пункту, а індекс Nasdaq знизився на 27,26 пункту (-0,63%) - до 4307,19 пункту.