Фондові торги в США 1 травня 2012 р. закрилися зростанням провідних індексів на тлі макроекономічних новин

Фондові торги в США 1 травня 2012 р. закрилися зростанням провідних індексів на тлі макроекономічних новин. Зокрема, сприятливо на активності інвесторів позначилися статистичні дані по американській промисловості. Індекс ділової активності (ISM index) в обробному секторі США несподівано виріс у квітні ц.р. до позначки в 54,8 пункту з 53,4 пункту в попередньому місяці. Аналітики очікували зниження індексу до 53 пунктів.

В лідери зростання за підсумками сесії вийшли енергетичні і нафтогазові компанії США. Папери Chesapeake Energy підскочили в ціні на 6,8% на тлі інформації про те, що головний виконавчий директор компанії погодився достроково припинити термін дії контракту. Акції другого за величиною ринкової вартості в США незалежного виробника нафти і газу Anadarko Petroleum додали в ціні 2,53% на тлі публікації квартальної звітності. Чистий прибуток Anadarko в I кварталі 2012 р. зріс в 10 разів - до 2,16 млрд дол., виручка збільшилася на 6% - до 3,45 млрд дол. Результати перевершили очікування аналітиків.

На позитивній території завершилися торги і для компаній, що працюють в секторі охорони здоров'я, незважаючи на те, що акції фармацевтичного гіганта Pfizer за підсумками сесії подешевшали на 0,3%. Раніше Pfizer оприлюднив квартальну звітність, згідно з якою чистий прибуток компанії скоротився на 19%, а виручка - на 7%. Крім того, компанія знизила власний прогноз прибутку на поточний рік.
Котирування американського банку Bank of America зросли на 1,9% на тлі неофіційної інформації про те, що кредитна організація має намір скоротити близько 2 тис. робочих місць в інвестиційному і комерційному підрозділах.

На 15,4% подорожчали акції рітейлера Sears Holdings. Компанія представила оптимістичний прогноз по прибутку за I фінансовий квартал, що завершився 28 квітня ц.р. Sears розраховує на чистий прибуток від триваючих операцій за підсумками кварталу в діапазоні 155-195 млн дол. проти збитків роком раніше на суму 165 млн дол.

За підсумками сесії 1 травня індекс Dow Jones підвищився на 65,69 пункту (+0,50%) - до 13279,32 пункту, індекс S&P виріс на 7,91 пункту (+0,57%) - до 1405,82 пункту, а індекс Nasdaq піднявся на 4,08 пункту (+0,13%) - до 3050,44 пункту.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся