Фондові торги в Європі 16 грудня відкрилися зростанням більшості провідних індексів

Фондові торги в Європі 16 грудня відкрилися зростанням більшості провідних індексів, незважаючи на побоювання інвесторів з приводу боргової кризи в Іспанії. Трейдери очікують результатів дводенного саміту Євросоюзу, що починається сьогодні, на якому будуть обговорюватися питання боргової кризи єврозони, яка може поширитися на Португалію та Іспанію. На думку гравців, надання фінансової допомоги Іспанії слідом за Грецією та Ірландією стане критичним моментом, після якого довіра інвесторів до єврозони може бути остаточно підірвана, повідомляє РБК.

Нагадаємо, що напередодні міжнародне рейтингове агентство Moody's Investors Service помістило кредитний рейтинг Іспанії за зобов'язаннями у національній та іноземній валюті на рівні А1 в список на перегляд з можливим пониженням через сумніви у здатності уряду Іспанії провести необхідні реформи щодо поліпшення стану справ у державних фінансах країни. Сумніви аналітиків рейтингового агентства пов'язані з недостатнім контролем центру над регіональною владою. Тим не менш, сьогодні Міністерство фінансів Іспанії вдало розмістило нові держоблігації на суму 2,4 млрд євро, що додало інвесторам оптимізму.

Акції найбільшого в Європі виробника літакових сидінь Zodiac Aerospace виросли на 2,7% після публікації звіту за I квартал поточного фінансового року. Виручка компанії склала 643,6 млн євро, що на 36,5% вище прибутку за аналогічний період попереднього фінансового року.

У фінансовому секторі спостерігається змішана динаміка: в "плюсі" торгуються папери таких європейських банків, як Lloyds Banking Group і HSBC, зростання склало 1,1% і 0,4% відповідно. У той же час котирування Bank of Ireland і Royal Bank of Scotland пішли вниз на 0,8% і 0,4%.

На тлі зростання цін на Лондонській біржі металів виросли також і котирування провідних гірничодобувних компаній Європи - BHP Billiton і Rio Tinto - на 0,3% і 1,2% відповідно.

У "червону" зону перемістилася британська нафтова компанія BP після того, як Міністерство юстиції США напередодні подало черговий позов проти неї і ряду інших компаній у зв'язку з витоком нафти з свердловини BP в Мексиканській затоці. Акції компанії впали на 2,1%. Також в "мінус" пішли і конкуренти BP. Так, котирування Royal Dutch / Shell знизилися на 0,3%.

Станом на 12:40 британський індекс FTSE 100 виріс на 15,57 пункту (+0,26%) - до 5897,75 пункту, французький CAC 40 піднявся на 8,79 пункту (+0,23%) - до 3888, 98 пункту, німецький DAX підвищився на 8,79 пункту (+0,18%) - до 7028,82 пункту, а швейцарський індекс SMI знизився на 3,30 пункту (+0,05%) - до 6557,13 пункту.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся