ru ua

У Фонді гарантування вкладів розповіли про якість застав в банках-банкрутах

У Фонді гарантування вкладів розповіли про якість застав в банках-банкрутах Фото: ФГВФО розповів про заставу банків (fg.gov.ua)

Оціночна вартість застав у 5 разів нижче номінальної

У більшості випадків майно, надане в заставу за кредитом, виданим збанкрутілим банком, не має ніякої цінності, а його номінальна вартість завищена в рази. Про це в інтерв'ю ЗМІ повідомила заступник голови Фонду гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО) Світлана Рекрут.

"Балансова вартість активів цих 94 банків (неплатоспроможних-ред.) близько 500 млрд гривень, а їх оціночна вартість - 100 млрд, і це дуже оптимістична оцінка. Ринкова вартість активів набагато менше", - розповіла вона.

За словами Рекрут, шахраї з метою виведення активів та коштів банків надавали в заставу за кредитами найнесподіваніші активи, а часто і фіктивні.

"В заставі може бути все що завгодно. Застави хорошої якості - це нерухомість, бізнес. Застава поганої якості - "сміттєві" цінні папери, товари в обороті. Навіть газ у трубах, урожай 2014 року або олів'є в супермаркеті буває у вигляді застави. У випадку з банком "Фінанси та кредит" в якості застави були таблетки", - розповіла вона.

Рекрут також повідомила, що частка активів, щодо яких надані фіктивні застави, становить близько 40%.

Чиновниця також розповіла про хід судових розглядів у справах про виведення активів із збанкрутілих банків.

"Ми подали понад 4 тис. заяв про порушення, але до суду дійшло 23 заяви. Найгучніші факти крадіжки активів були у банку "Михайлівський", такого ноу-хау ринок України ще не бачив. Є виробництво по банку "Хрещатик". Там за участю комунальних підприємств відбувалися масові фінансові транзакції для виведення коштів з банку. З "Дельта Банку" є справи через виведення активів на 25 млрд гривень. На компанії-пустушки видавали фіктивні кредити без застав", - пояснила Рекрут.

Крім того, в ефірі телеканалу "Прямий" Рекрут розповіла про проблеми банківського кредитування, неповернення кредитів і збитки держави, завдані недобросовісними позичальниками.

Нагадаємо, раніше Фонд гарантування вкладів фізосіб заявляв про неодноразові спроби екс-менеджменту та акціонерів збанкрутілих банків заволодіти їхніми активами.