ru ua

Фонд захисту вкладників Криму розпочав виплату компенсацій клієнтам українських банків на півострові

Фонд захисту вкладників Криму (ФЗВ, представництво Агентства зі страхування вкладів у Криму) з 8 травня 2014 р. розпочав компенсаційні виплати клієнтам українських банків, які припинили діяльність на території Кримського федерального округу.

Фонд захисту вкладників Криму (ФЗВ, представництво Агентства зі страхування вкладів у Криму) з 8 травня 2014 р. розпочав компенсаційні виплати клієнтам українських банків, які припинили діяльність на території Кримського федерального округу. Про це повідомляє прес-служба фонду.

Повідомляється, що виплати будуть здійснюватися шляхом зарахування грошових коштів на нові рахунки вкладників, відкриті в уповноважених банках - Чорноморському банку розвитку і реконструкції (ЧБРР) або Російському національному комерційному банку (РНКБ).

З 23 квітня 2014 р. ФЗВ приймає заяви про згоду на придбання у вкладників прав вимог за вкладами. Станом на 8 травня фондом прийнято рішення про виплату 1,9 тис. вкладникам на загальну суму близько 420 млн руб. (близько 140,7 млн грн), наголошується в повідомленні.

Банк Росії 21 квітня прийняв рішення про припинення на території Криму діяльності відокремлених структурних підрозділів ПАТ "КБ "Приватбанк", АТ "Імексбанк", ПАТ "Банк "Київська Русь" та ПАТ "Віейбі банк".

Відповідно до законодавства РФ, ФЗВ набуває у вкладників, зареєстрованих за місцем проживання на території Криму права (вимоги) до зазначеним банкам за вкладами (рахунках) і виплачує їм компенсацію в розмірі 100% суми всіх придбаних прав (вимог), але не більше 700 тис. руб. на одного вкладника в одному банку. Компенсацію мають право отримати фізичні особи, в тому числі здійснюють підприємницьку діяльність без утворення юридичної особи.

Компенсація виплачується за банківськими вкладами (рахунках), які були розміщені в банках з 1 квітня 2014 р. включно. Сума вимог вкладника, виражена у гривнях або іншій іноземній валюті, визначається у валюті РФ за курсом, встановленим Банком Росії на 18 березня 2014 р. (3,78 російського рубля за 1 гривню). Виплата компенсації провадиться в рублях на рахунок (вклад) в уповноваженому банку.

За словами голови наглядової ради ФЗВ Андрія Мельникова, в цілому по українським банкам, які здійснювали свою діяльність в Криму, фонд планує прийняти до 300 тис. заяв вкладників. Потенційний обсяг виплат може скласти до 30 млрд руб. До участі в обслуговуванні вкладників найближчим часом планується залучити й інші російські банки, що відкривають свої відділення у Криму.