ua en ru

Fitch знизило рейтинг України до В-

Агентство Fitch знизило рейтинг України за довгостроковими депозитами в іноземній і місцевій валюті з "В" до "В-". Про це повідомляється в прес-релізі агентства.

Агентство Fitch знизило рейтинг України за довгостроковими депозитами в іноземній і місцевій валюті з "В" до "В-". Про це повідомляється в прес-релізі агентства.

"Пониження рейтингів відображає зростаючу слабкість зовнішнього фінансування і обмежені можливості держави залучати позики в іноземній валюті для рефінансування виплат зовнішнього боргу в 2014-2015 рр. Міжнародні резерви, ймовірно, будуть знижуватися в подальшому з теперішнього низького рівня, що підвищує втрати довіри до гривні", - повідомляє Fitch.

Зазначимо, що служба кредитних рейтингів Standard & poor's 1 листопада 2013 р. знизила довгострокові суверенні кредитні рейтинги України за зобов'язаннями в іноземній і національній валюті з "В" до "В-". Одночасно S&P підтвердила короткостроковий суверенний рейтинг на рівні "В". Прогноз зміни рейтингів - "Негативний".

"Зниження рейтингу відображає нашу думку про зниження ймовірності того, що стратегія Уряду України зможе забезпечити достатній обсяг валютних коштів для покриття значних потреб у зовнішньому фінансуванні. У травні 2013 р. ми відзначали, що сприятлива кон'юнктура на міжнародних фінансових ринках може виявитися швидкоплинною, що призведе до подальшого посилення тиску на показники зовнішнього фінансування країни. Ці прогнози виправдалися, про що свідчить протилежне напрям кривої дохідності уряду України в кінці вересня 2013 року", - повідомляли в S&P.

Нагадаємо також, що 21 вересня рейтингове агентство Moody's Investors Service знизило суверенний кредитний рейтинг України на один щабель з B3 до Caa1, помістивши його на перегляд з можливістю зниження. Як відзначають аналітики Moody's, зниження викликано стурбованістю з приводу падіння валютних резервів, випуску нових боргових зобов'язань і потенційного погіршення відносин з Росією.

Зазначимо, що золотовалютні резерви (ЗВР) України станом на 1 листопада 2013 р., за попередніми даними, склали 20 млрд 632 млн дол. Резерви в іноземних валютах скоротилися на 5,4% - до 18 млрд 791,2 млн дол., в золоті - зросли на 2,1% - до 1 млрд 802,59 млн дол.

На початку року прем'єр-міністр Микола Азаров заявляв, що Україна не буде витрачати в 2013 р. золотовалютні резерви на підтримку курсу національної валюти.

Втім, МВФ очікує збереження тенденції на зниження ЗВР і в 2013-2014 рр. Міжнародні фінансові організації вказують, що Україна в короткостроковому майбутньому зможе утримувати ЗВР на колишньому рівні тільки завдяки новим зовнішніми запозиченнями. В іншому випадку Києву доведеться витрачати ЗВР на оплату російського газу (близько 1 млрд дол. в місяць) та погашення боргів перед МВФ.

У недавньому звіті Standard & Рoor's йшлося, зокрема, про прогнозоване зниження золотовалютних резервів України до кінця 2013 р. до 20 млрд дол. "Ми очікуємо, що валютні резерви будуть і далі знижуватися до приблизно 20 млрд дол. у 2013 р. з 25 млрд дол. на кінець 2012 р. Ми бачимо, що зусилля Національного банку України (НБУ) з контролю над припливом капіталу (вимога до українським компаніям-експортерам і фізичним особам, які отримують більше ніж 150 тис. грн переказів в місяць, конвертувати 50% своїх валютних надходжень) надають тільки короткостроковий знижувальний тиск на гривню", - відзначили в S&P.

У Fitch Ratings вважають, що різке зниження золотовалютних резервів України без чіткої стратегії рефінансування боргу негативно позначиться на рейтингу країни. "Якщо резерви продовжать знижуватися, і не буде ніяких ознак узгодженої політики рефінансування майбутніх найближчим часом зобов'язань, зокрема погашення зовнішнього боргу та боргу перед МВФ - ми будемо розглядати це як негативний тиск на рейтинг", - сказав аналітик Чарльз Севільє.