Фірташ має намір очолити процес комплексної модернізації України

Фірташ має намір очолити процес комплексної модернізації України
Фірташ має намір очолити процес комплексної модернізації України

Через 200 днів Україна отримає майстер-план комплексної модернізації країни: реформи торкнуться української економіки, торгівлі, правоохоронної та судової системи, процесу інтеграції з ЄС, охорони здоров'я, боротьби з корупцією, фінансового сектору і торгівлі, також будуть розроблені пропозиції для проведення конституційної реформи. Про це йшлося сьогодні у Відні на відкритті Інвестиційного форуму "Україна завтра".

Завдання з модернізації країни буде покладено на Агентство модернізації України, про створення якого оголосив сьогодні голова Федерації роботодавців України (ФРУ) Дмитро Фірташ.

Зазначається, що розробка і реалізація Програми модернізації України буде складатися з двох етапів. Перший етап триватиме 200 днів, протягом яких буде розроблена спільна Програма реформування і конкретні секторальні напрями реформ.

На думку Фірташа, створення такого Агентства та його подальша діяльність дозволять повернути довіру до України з боку іноземних інвесторів. В результаті це дозволить залучити в нашу країну не менше 300 млрд дол. інвестицій.

Розробка реформ буде здійснюватися за ініціативою ФПУ і найбільших профспілкових організацій спільно з провідними іноземними експертами, що мають досвід економічних, політичних і конституційних перетворень. Агентство має намір презентувати Програму модернізації України вже у вересні.

Співзасновниками Агентства модернізації України стали член Палати лордів Великобританії лорд Річард Ризби, депутат німецького парламенту і голова Німецько-української парламентської групи Карл-Георг Вельманн, а також відомий французький політичний журналіст, філософ і письменник Бернар-Анрі Леві. Окремі галузеві групи Агентства будуть очолювати відомі економічні і політичні експерти, в тому числі колишній міністр фінансів ФРН Пеер Штайнбрюк, колишній віце-президент Європейської комісії з питань підприємництва і промисловості Гюнтер Ферхойген, колишній міністр закордонних справ Франції Бернар Кушнер, колишній прем'єр-міністр Польщі Влодзімеж Цімошевич та інші.

"23 роки тому Україна отримала незалежність. Але ми не стали по-справжньому незалежними, тому що не провели необхідних реформ. Сьогодні ми - українські роботодавці і профспілки - хочемо представити свій план модернізації України. Ми повинні вивчити досвід європейських країн, прислухатися до думки українських вчених. Нам необхідно розуміти, де Україна повинна знаходитися через 25 років, намітити план і рухатися. Ми бачимо досвід Східної Німеччини і Польщі - ми перебували в одних умовах. Ми бачимо, як живуть ці країни сьогодні. Можна говорити, що це диво. Тому рецепт порятунку України - чи це буде диво, або ми все зробимо самі", - заявив Фірташ.

"Для того щоб досягти економічного успіху необхідна Конституція, верховенство права, реформа судової системи, інфраструктура, доступ до інтернету, боротьба з інфляцією, розвиток бізнесу. Для цього потрібно освічене населення, яке готове працювати з інноваційними технологіями. В Україні є всі умови для цього, залишилося тільки прийняти вірне рішення і дотримуватися правильних стандартів", - зазначив державний Президент ПАР (1989-1994) роках, лауреат Нобелівської премії миру Фредерік Віллем Де Клерк.

"У нас є 200 днів і багато роботи попереду. Якщо нам вдасться реалізувати Програму модернізації, розробкою якої буде зайнято Агентство, то за своїм економічним наслідкам її можна буде порівняти з планом Маршалла (програмою післявоєнного відновлення Європи, - ред)", - підкреслив французький політичний журналіст і письменник Бернар-Анрі Леві.

Фірташ має намір очолити процес комплексної модернізації України

Фірташ має намір очолити процес комплексної модернізації України

Фірташ має намір очолити процес комплексної модернізації України

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся