Facebook веде переговори про торгівлю акціями на NYSE замість NASDAQ

Найбільша соціальна мережа Facebook, за неофіційними даними, веде переговори про перенесення торгівлі акціями на біржу NYSE. Перенесення пов'язаний з проблемами під час першого дня торгів акціями компанії на біржі NASDAQ 18 травня 2012 р., передає Associated Press з посиланням на анонімного джерела. Торги почалися із запізненням 30 хвилин через збої в роботі програмного забезпечення біржі NASDAQ. Коментарів від NASDAQ і NYSE поки не надходило.

В ході IPO Facebook розмістила на біржі NASDAQ 421,2 млн акцій (180 млн запропонувала сама компанія і 241 млн 233 тис. 615 паперів - її акціонери). Ціна розміщення Facebook склала 38 дол./акція, що є верхньою межею діапазону, встановленого 15 травня 2012 р. на рівні 34-38 дол./акція. Однак дебютні торги компанії на біржі Nasdaq 18 травня ц.р. розчарували численних інвесторів, оскільки котирування Facebook підвищилися в порівнянні з ціною IPO лише на 23 центи (до 38,23 дол), хоча багато аналітиків прогнозували зростання до 50 дол./акція і вище.

Протягом наступних двох торгових днів після IPO акції Facebook торгувалися нижче ціни розміщення. За підсумками торгів 22 травня ц.р. котирування власника найбільшої в світі соціальної мережі впали на 8,9%. - до 31,00 дол/акція. Деякі аналітики називають Facebook новим "мильним міхуром" на ринку інтернет-технологій. За розміром IPO Facebook зайняв лідируюче положення серед IT-компаній і третє місце за всю історію. Тільки Visa в березні 2008 р. з 19,6 млрд дол і General Motors в листопаді 2010 р. з 18,15 млрд дол зуміли залучити під час IPO великі суми.

На сьогоднішній день в США зареєстровано два судових позови проти Facebook і банків-андеррайтерів IPO за приховування важливої ​​інформації від приватних покупців.

Соціальна мережа Facebook була заснована Марком Цукербергом в 2004 р., штаб-квартира компанії розташована в г.Менло-Парк (Каліфорнія). Чистий прибуток Facebook у I кварталі 2012 р. знизився на 12% - до 205 млн дол., проти 233 млн дол., отриманого за I квартал 2011 р.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся