ru ua

Щорічно у США на 20 тис. дітей падають телевізори, є жертви

Майже 381 тис. американських дітей постраждала за останні 22 роки від повалених на них телевізорів, кількість випадків за цей період зросла більш ніж удвічі. Такі дані містяться в дослідженні, проведеному співробітниками Центру із запобігання дитячому травматизму.

Майже 381 тис. американських дітей постраждала за останні 22 роки від повалених на них телевізорів, кількість випадків за цей період зросла більш ніж удвічі. Такі дані містяться в дослідженні, проведеному співробітниками Центру із запобігання дитячому травматизму (Коламбус, штат Огайо) і опублікованому в журналі Pediatrics.

Читайте також: Panasonic, LG і Sanyo зізналися в ціновій змові

За даними авторів роботи, в середньому щорічно у приймальні покої американських лікарень надходить 17 тис. 313 дітей, які отримали травми в результаті падіння телевізора. Середній вік пацієнтів - три роки. Діти молодше п'яти років становлять 64,3% постраждалих, більше 60% з них - хлопчики.

Серед найпоширеніших видів ушкоджень - поранення голови, шиї, струс мозку.

З 1990 по 2011 рр. показники дитячого травматизму, пов'язаного з телевізорами, зросли більш ніж удвічі. У 1990 р. по країні було зафіксовано 5 тис. 455 таких випадків, а у 2011 р. - 12,3 тис. За цей період у результаті отриманих через падіння телевізора травм померло 215 дітей. Тільки із січня 2012 р. зареєстровано шість дитячих смертей, пов'язаних із цією причиною.

Читайте також: Чорно-біле TV дивляться більше 13 тис. британських сімей і платять за це гроші

На думку Скотта Вольфсона, представника урядової Комісії з безпеки споживачів, така статистика може бути пов'язана зі зростанням популярності телевізорів із плоским екраном. При цьому старі, важкі моделі не викидають, а ставлять на шафу чи ще на який-небудь не пристосований для цього вид меблів, не закріплюючи їх належним чином, що й призводить до їх падіння.

Крім того, в багатьох випадках діти, використовуючи ящики комода як сходи, дістаються телевізора і упускають його на себе.

Експерти закликали батьків обов'язково кріпити меблі, на які ставиться телевізор, кронштейнами до підлоги або стіни, а також при можливості уникати ставити старі моделі на неміцні поверхні високо над підлогою.