ua en ru

Євросоюз залишив Nabucco West в списку пріоритетних проектів, - неофіційна інформація

Газопровідний проект Nabucco West, не вибраний для доставки азербайджанського газу в Європу, залишається в списку проектів з правом на фінансування з боку Євросоюзу, повідомили європейські дипломати.

Газопровідний проект Nabucco West, не вибраний для доставки азербайджанського газу в Європу, залишається в списку проектів з правом на фінансування з боку Євросоюзу, повідомили європейські дипломати. Про це повідомляє Reuters.

У жовтні Єврокомісія повинна опублікувати остаточний список проектів, які вважаються важливими для кількох держав ЄС, які повинні бути затверджені в першу чергу і претендують на отримання коштів з загальноєвропейського бюджету.

Хоча офіційні особи відмовилися оголосити список до його публікації, кілька дипломатів повідомили на умовах анонімності, що в перелік входять проекти Nabucco West і Трансадріатичний газопровід (TAP), який консорціум, що розробляє азербайджанське газове родовище Шах-Деніз, вибрав для постачання газу в Європу.

Чиновники Єврокомісії неодноразово стверджували, що проект Nabucco West не мертвий і може бути реалізований у разі збільшення поставок каспійського газу.

У список ЄС, що включає близько 200 проектів, також входить будівництво енергосистеми в країнах Балтії для подолання їх залежності від російських енергоносіїв і техніко-економічне обґрунтування будівництва газопроводу між Кіпром і Критом з його продовженням до Греції чи Італії.

До списку не увійшов російський проект Південний потік, який передбачає будівництво газопроводу по дну Чорного моря, через Болгарію, Сербію, Угорщину та Словенію на північний схід Італії. Він не відповідає критеріям пріоритетного проекту, сказав журналістам єврокомісар з енергетики Гюнтер Еттінгер.

"Південний потік - це додатковий маршрут, але він не дає нам доступ до нових джерел енергоносіїв і не підвищує конкурентоспроможність енергетичного ринку Євросоюзу. Ми не маємо нічого проти Південного потоку, але не вважаємо його пріоритетом для ЄС", - повідомив Еттінгер після наради міністрів енергетики ЄС, що пройшла у Вільнюсі.

Євросоюз вперше виділить з довгострокового бюджету кошти на енергетичну інфраструктуру, хоча в ході обговорень ця сума скоротилася до 5 млрд євро, і Єврокомісія сподівається на залучення приватних інвестицій. За оцінкою чиновників, 100 млрд євро потрібно лише для модернізації енерготранспортній мережі в рамках єдиного енергетичного ринку ЄС.

Комерційні поставки газу по газопроводу Nabucco планувалося почати в 2017 р., будівництво трубопроводу було намічено на 2013 р. Учасниками Nabucco з рівними частками по 16,67% є австрійська OMV, угорська MOL, болгарська Bulgargaz, румунська Transgaz, турецька Botas і німецька RWE.