ru ua

Європейський суд зняв санкції з Іванющенка, але відхилив позов Клименка

Європейський суд зняв санкції з Іванющенка, але відхилив позов Клименка Фото - з відкритих джерел

Європейський суд загальної юрисдикції задовольнив позов Іванющенка

Європейський суд загальної юрисдикції прийняв рішення про скасування санкцій стосовно колишнього народного депутата України Юрія Іванющенка, при цьому позов екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка був відхилений, і його зобов'язали сплатити всі судові витрати. Про це повідомляє "Обозреватель" з посиланням на відповідну постанову суду від 8 листопада.

Зокрема, зазначається, що суд задовольнив позов Іванющенка, постановивши визнати рішення Ради ЄС щодо обмежувальних заходів, спрямованих проти певних осіб, підприємств і органів у зв'язку з ситуацією в Україні від 5 березня 2015 року та від 4 березня 2016 року недійсним по відношенню до нього. Також суд зобов'язав ЄС оплатити всі судові витрати Іванющенка.

Рішення Ради було визнано помилковим, оскільки звинувачення екс-нардепа українською владою в розкраданні держкоштів були визнані безпідставними, пише видання.

На думку джерел видання, різниця у рішеннях, прийнятих за позовами Іванющенка і Клименка, говорить про те, що Європейський суд "не косить всіх під одну гребінку", а приймає виважені рішення, вникає в суть справ і в підсумку виносить неупереджені вердикти.

"Іванющенко вже другий, після Андрія Портнова, громадянин України,хто виграв суд проти ЄС у справі скасування санкцій. Інакше кажучи, це черговий ляпас українській Юстиції, довіра до якої продовжує танути через подібні невиправдані, навіть – заангажовані санкционні справи", - сказав співрозмовник "Обозревателя".

Як повідомлялося раніше, раніше Верховний суд закрив всі кримінальні провадження щодо Іванющенка.