Європі потрібно послабити курс євро, - Рубіні

Європейській владі потрібно задуматися над ослабленням курсу єдиної європейської валюти, щоб відновити конкурентоспроможність і торговий баланс проблемних країн. Такої думки дотримується всесвітньо відомий економіст Нуріель Рубіні, передає телеканал "Росія 24".

"У той час як суперконкурентна Німеччина може витримати курс євро, що дорівнює або навіть перевищує 1,30 дол., периферійним країнам настільки високий курс національної валюти заважає розвиватися, роблячи виробничі витрати занадто дорогими, що закладається в кінцеву вартість товару. Витрати на одиницю робочої сили в периферійних європейських країнах за останнє десятиліття виросли на 30-40%. Для відновлення конкурентоспроможності і торговельного балансу цим країнам необхідно падіння курсу національної валюти до паритету з доларом США", - зазначає економіст.

Також Рубіні висловився з приводу заходів жорсткої економії, які впроваджуються в деяких країнах єврозони.

"Суворі заходи бюджетної економії прискорюють скорочення економіки, оскільки підвищення податків і низький рівень державних витрат призводять до зниження доходу домогосподарств і сукупного попиту. Крім того, поглиблення рецесії призведе до ще більшого бюджетного дефіциту, після чого виникне необхідність у ще одному раунді економії. І тепер, завдяки Договору про фінансову стабільність, навіть ядро єврозони буде змушене піти на введення суворих вже на початковому етапі заходів кризової економії... Врешті-решт, з болючим скороченням зовнішнього боргу, з метою якого проводиться політика "витрачати менше і економити більше", погіршується внутрішній приватний і державний попит, і єдиною надією на відновлення зростання є поліпшення торговельного балансу, що вимагає значно більш слабкого євро", - резюмував експерт.

Нагадаємо, останнім часом прибутковість облігацій Італії і Іспанії почала рости, що може свідчити про початок нового витка боргової кризи в Європі.

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся