ua en ru

Єврокомісія готова пред'явити звинувачення "Газпрому" в антиконкурентних практиках

Єврокомісія готова пред'явити "Газпрому" формальні звинувачення в антиконкурентних практиках, повідомив сьогодні на форумі в Литві віце-президент Єврокомісії, комісар з питань конкуренції Хоакін Альмунія. "Поки рано говорити про те, коли будуть зроблені подальші кроки в рамках цього розслідування, але ми вже перейшли до етапу підготовки повідомлення про претензії", - цитує Reuters єврокомісара.

У вересні 2012 р. Єврокомісія відкрила антимонопольне розслідування відносно ВАТ "Газпром". Газовий концерн підозрюється в порушенні ст.102 Договору про функціонування Євросоюзу. Дана стаття фіксує відповідальність за зловживання з боку компаній, які займають домінуюче становище на ринку і можуть перешкоджати вільній торгівлі між державами ЄС. Насамперед влада Євросоюзу підозрюють російську компанію в перешкоджанні розвитку єдиного газового ринку в державах - членах ЄС; по-друге, " Газпром " підозрюють у тому, що своїми діями він може заважати політиці диверсифікації постачання газу в ЄС; і по-третє, газовий концерн звинувачують у завищенні цін на "блакитне паливо".

Наступним кроком Єврокомісії в антимонопольному розслідуванні може стати так зване повідомлення про претензії (Statement of Objections) - пред'явлення офіційних звинувачень і припис усунути виявлені порушення.

За словами Х.Альмунии, розслідування Єврокомісії охоплює діяльність "Газпрому" в Естонії, Латвії, Литві, Польщі, Чехії, Словаччині, Угорщині і Болгарії.

Компанія, визнана винною в порушенні антимонопольного законодавства ЄС, може бути оштрафована на суму, що становить до 10% від річної виручки. З цього теоретично випливає, що "Газпром" може бути оштрафований майже на 15 млрд дол., хоча Єврокомісія рідко застосовує максимальні штрафи.