ru ua

У Єврокомісії закликали Нідерланди "не робити подарунків Путіну"

У Єврокомісії закликали Нідерланди "не робити подарунків Путіну" Фото: Франс Тіммерманс

Франс Тіммерманс сподівається на підтримку ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС

Перший віце-президент Європейської комісії, колишній міністр закордонних справ Нідерландів Франс Тіммерманс закликав голландців "не робити подарунків Путіну" і підтримати ратифікацію Угоди про асоціацію Україна-ЄС. Про це він сказв у радіопрограмі на NPO Radio 1, передає NOS.

"Консультативний референдум не заважає депутатам ухвалювати рішення на підставі власних оцінок. Нідерланди повинні бути останньою країною, яка робить подарунки Путіну", - зазначив Тіммерманс.

При цьому він згоден зі словами нідерландського прем'єр-міністра Марка Рютте, який напередодні заявив, що це питання ширше, ніж просто питання Нідерландів і що нератифікація угоди збільшує ризик нестабільності в регіоні.

На думку Тіммерманса, угода є вкрай важливою для Євросоюзу і для Нідерландів.

Перший віце-президент Єврокомісії також наголосив, що раніше голландський парламент абсолютною більшістю голосів підтримав ратифікацію угоди. Він заявив, що не розуміє політичних сил, які раніше підтримували угоду, проте зараз не хочуть погодитися на пропозицію прем'єр-міністра щодо ратифікації документа.

Нагадаємо, раніше представники опозиції в парламенті Нідерландів наполягають на скасуванні ратифікації Угоди про асоціацію України з Євросоюзом після призову прем'єра Рютте підтримати договір.