ЄЦБ і ESM будуть разом викуповувати бонди проблемних країн євро, - неофіційна інформація

ЄЦБ і ESM будуть разом викуповувати бонди проблемних країн євро. Про це пише видання Süddeutscher Zeitung, посилаючись на свої джерела, передає "Росія 24".

За даними видання, голова регулятора Маріо Драгі сьогодні після оголошення рішення по ставці скаже про те, що ЄЦБ разом з Механізмом фінансової стабільності (ESM) буде купувати держоблігації Італії і/або Іспанії для того, щоб збити вартість запозичення на зовнішньому ринку для цих двох великих європейських економік.

Організації будуть діяти за такою схемою: ЄЦБ буде проводити масштабні купівлі бондів вибраних проблемних країн на вторинному ринку, тоді як ESM буде купувати облігації безпосередньо при розміщенні, але в менших обсягах, ніж покупки на вторинному ринку ЄЦБ.

Ринок вже довго чекає від ЄЦБ відновлення програми викупу держоблігацій країн єврозони на вторинному ринку.

Регулятор вдався до цієї мірою ще навесні 2010 року на тлі ескалації боргової ситуації в Греції. Завершена програма була взимку цього року, перед проведенням другого безлімітного аукціону (LTRO). Всього ЄЦБ витратив на викуп бондів з вторинного ринку 211 млрд євро.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся