ЄСПЛ відмовився обробляти 12 тис. позовів українських чорнобильців

Фото: засідання ЄСПЛ (echr.coe.int)
Фото: засідання ЄСПЛ (echr.coe.int)

Суттю позовів до ЄСПЛ є відсутність компенсацій українською державою за катастрофу

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) відмовився обробляти 12 тис. скарг українських чорнобильців. Про це повідомляє DW.

"ЄСПЛ у Страсбурзі заявив, що не буде обробляти надалі понад 12 тис. позовів українських "чорнобильців", - йдеться в повідомленні.

Згідно з інформацією видання, судді в четвер, 12 жовтня 2017 року, передали процес в руки Комітету міністрів Ради Європи для того, щоб той знайшов рішення.

"ЄСПЛ ризикує почати функціонувати як частина української системи правосуддя", - йдеться в заяві.

Наголошується, що суть звернень до ЄСПЛ - відсутність компенсацій українською державою за катастрофу на Чорнобильській атомній електростанції в 1986 році незважаючи на те, що українські суди постановляли, що такі компенсації повинні бути виплачені.

Так, перша скарга чорнобильців була подана до ЄСПЛ ще в 1999 році. На даний момент загальна кількість позовів досягла 29 тис.

Ще в 2009 році, при винесенні першого вердикт по справі чорнобильців, ЄСПЛ звернув увагу на ряд недоліків української системи правосуддя. Страсбурзькі судді не бачать сенсу повторювати своє рішення.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Європейський суд з прав людини зобов'язав Російську Федерацію виплатити 285 тис. євро сім'ям загиблих в ході спецоперації під Грізним (Чечня) в 2000 році.

Читайте також
On Top