ua ru

У ЄС ухвалили стратегічну програму з переробки пластику

У ЄС ухвалили стратегічну програму з переробки пластику Фото: Пластикові кришечки (УНІАН)

До 2030 року весь пакувальний матеріал на ринку ЄС повинен буде підлягати вторинній переробці

Населення країн-членів ЄС та європейські підприємці повинні виробляти менше неорганічних відходів і переробляти значно більше пластику. Про це йдеться у стратегічній програмі, яка була представлена Євросоюзом у вівторок, 16 січня, передає DW.

Наголошується, що до 2030 року "весь пакувальний матеріал на ринку ЄС повинен буде підлягати вторинній переробці". План базується на економічному стимулюванні переробки пластикових відходів і скорочення споживання одноразової упаковки.

"Просто сказати "Давайте заборонимо пластик" нічого не дасть", - заявив перший заступник голови Єврокомісії Франс Тіммерманс.

Як повідомляє видання, для реалізації стратегії, зокрема, планується створення у всіх європейських портах пунктів збору пластикових відходів з моря. Крім цього, опрацьовуються економічні стимули для переробної промисловості і єдині маркування для біорозкладаних замінників пластику. Використання продуктів мікропластики в косметиці пропонується обмежити.

Нагадаємо, в минулому році заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелєєв заявив, що в столиці України розробили Концепцію поводження з твердими побутовими відходами.