ru ua

ЄС прийме заходи для захисту цивільної авіації від російських військових літаків

ЄС прийме заходи для захисту цивільної авіації від російських військових літаків

Європейське агентство авіаційної безпеки (EASA) проаналізує польоти російських військових літаків з вимкненими транспондерами становлять небезпеку для пасажирської авіації, і представить свої висновки і рекомендації. Про це повідомила комісар Європейської комісії з транспорту Віолета Булк у відповідь на запит депутата Європарламенту від Естонії Урмаса Паета, передає Delfi.

Пает у своєму запиті хотів з'ясувати, що Єврокомісія зробила для підвищення безпеки авіації, враховуючи часті польоти так званих літаків-невидимок ВПС Росії в повітряному просторі Росії, особливо в районі Балтійського моря.

Булк повідомила, що, за наявними даними Єврокомісії, деякі країни-члени ЄС мають намір почати супровід невідомих повітряних засобів, не оснащених транспондером (SSR) або не включили його на час польоту.

"У відповідності з цими намірами, винищувачі з включеними транспондерами будуть супроводжувати літаки-невидимки, перебуваючи в безпосередній близькості від них. В результаті диспетчерські служби цивільної авіації отримають уявлення про те, що відбувається в повітряному просторі і зможуть передавати інформацію про це пілотів цивільної авіації. Такий супровід також активує систему раннього оповіщення, яка допомагає пілотам цивільної авіації запобігти зіткнення в повітрі з іншими літаками", - повідомила Булк.

Комісар з транспорту додала, що на підставі результатів зробленого аналізу Європейська комісія вирішить, які заходи необхідно вжити для забезпечення безпеки цивільної авіації.

Нагадаємо, за 2014 р. літаки військово-повітряних сил НАТО понад десятка разів перехоплювали російські військові літаки над Балтикою. У Брюсселі підкреслювали, що подібні польоти несуть загрозу для цивільних літаків.