ua ru

ЄС пропонує провести тристоронні переговори щодо газу на початку осені, - Еттінгер

В Європейському Союзі пропонують провести тристоронні переговори з питань поставок природного газу в форматі Єврокомісія-Україна-Росія на початку осені 2014 р.

В Європейському Союзі пропонують провести тристоронні переговори з питань поставок природного газу в форматі Єврокомісія-Україна-Росія на початку осені 2014 р. Про це сьогодні заявив комісар ЄС з енергетики Гюнтер Еттінгер (на фото), повідомляє Bloomberg.

Зокрема, за словами Еттінгера, пропозиції НАК "Нафтогаз України" про передачу прав на транзит газу контрагентам, які не знаходяться під дією українських санкцій, "є неробочими в короткостроковій перспективі".

"Оскільки це питання не можна вирішити за короткий час, воно вимагає дискусії в рамках тристоронніх переговорів між Єврокомісією, Україною та Росією. Ми працюємо над проведенням такої зустрічі на початку осені. В даний час ситуація не впливає на транзит газу", - йдеться в заяві чиновника.

При цьому Еттінгер також висловив сподівання, що Україна залишиться "надійним транзитним партнером".

Нагадаємо, вчора в "Нафтогазі" допустили, що, якщо проти російського газового монополіста компанії "Газпром" будуть введені санкції, НАК припинить з ним співробітництво, включаючи надання послуг з транзиту газу через Україну в Європу.

При цьому анонімне джерело повідомило агентству Bloomberg, що ЄС виступає проти цієї ідеї.