ua ru

ЄС має намір прискорити переговори по постачанню газу з Азербайджану і Туркменістану, - ЗМІ

Єврокомісія у зв'язку з планами диверсифікації джерел енергопостачання прагне до швидких переговорів про постачання газу з таких країн, як Азербайджан і Туркменістан. Ще в 2015 році планується угода про наміри між Євросоюзом і цими колишніми радянськими республіками, передає Deutsche Welle з посиланням на документи для так званого енергетичного союзу ЄС, який повинен регулювати більш тісну співпрацю країн співтовариства в енергетичних питаннях.

Згідно з цими даними, Брюссель хоче розробити до 2016 року масштабний пакет з диверсифікації газового забезпечення Європи.

"ЄС використовує всі свої зовнішньополітичні інструменти, щоб створити стратегічні енергетичні партнерства з країнами-виробниками і транзитерами", - йдеться в проекті документа. В перелік таких країн відносяться Алжир, Туреччина, Азербайджан, Туркменістан, деякі держави Близького Сходу і Африки. Крім того, партнерство з Норвегією, США і Канадою має бути інтенсифіковано.

Коментуючи ці плани ЄС, видання зауважує, що деякі з названих стратегічних партнерів є досить "сумнівними". Зокрема, Туркменістан, хоч і має величезні газові родовища, але є диктатурою і, за даними організації Transparency International, що входить в десятку найбільш корумпованих країн світу. Азербайджан в рейтингу свободи преси міжнародної організації "Репортери без кордонів" займає 162 місце зі 180.

Нагадаємо, раніше в ЄС пообіцяли Україні надалі сприяти реверсу газу.