ru ua

ЄС може ввести заборону на постачання обладнання для російських газових компаній, - ЗМІ

ЄС може ввести заборону на постачання обладнання для російських газових компаній, - ЗМІ Джерело фото:facebook.com/РБК-Украина

Європейський союз може запровадити заборону на постачання обладнання для російських компаній, що працюють у газовій галузі. Про це повідомляє видання "Комерсант" з посиланням на дипломатичне джерело в Брюсселі.

За словами джерела, міністри закордонних справ ЄС мають намір порадити глав держав і урядів розглянути можливість введення заборони на постачання до Росії деяких видів устаткування для російських компаній, у тому числі які працюють у газовій галузі.

Зазначимо, що коли в липні 2014 р. ЄС ввів заборону на експорт технологій та обладнання для нафтової галузі РФ, газову галузь санкції фактично не торкнулися.

"Тепер це може змінитися, незважаючи на те, що країни ЄС сильно залежать від російських поставок газу... Більшість країн ЄС солідарні в тому, що Росія повинна нести відповідальність за нинішню ескалацію на Україні", - підкреслило джерело.

Видання відзначає, що якщо санкції будуть застосовані до газової галузі, це стане ударом по "Газпрому" і його чинним проектів з освоєння шельфу Сахаліну. Крім того, у російських компаній немає технології великотоннажного скраплення газу, і, якщо доступ до неї буде закритий, майбутнє всіх запланованих СПГ-проектів опиниться під загрозою.

Нагадаємо, ЄС прийме рішення про санкції проти Росії 12 лютого.