Ердоган посилив контроль президента і прем'єра над армією Туреччини

НовиниПолітика    31.07.2016 - 19:47
Фото: Реджеп Ердоган узяв контроль над армією
Фото: Реджеп Ердоган узяв контроль над армією

Турецький президент 31 липня видав указ щодо кардинального реформування армії країни

Турецький президент Реджеп Таїп Ердоган у неділю, 31 липня, видав указ щодо кардинального реформування армії країни. Указ, оприлюднений під час надзвичайного стану після невдалої спроби військового перевороту, надає президентові та прем'єр-міністрові Туреччини право напряму віддавати накази керівництву армії, авіації та флоту, передає DW.

Документ також передбачає продовження кадрової "чистки" і звільняє 1389 військовослужбовців, у тому числі заарештованого днями головного військового радника Ердогана, повіреного у справах начальника генштабу та головного секретаря міністра оборони.


Крім того, командування збройними силами переходить повністю до міністерства оборони, військові госпіталі - у відання міністерства охорони здоров'я, а не армії. До вищого військового суду включать заступника прем'єра та міністрів юстиції, закордонних і внутрішніх справ. Усі військові школи та академії закриваються, натомість створено новий національний університет оборони для підготовки офіцерів.

Як відомо, збройні сили Туреччини вважаються другими за міццю серед країн-членів НАТО після американських. Дотепер вони підпорядковувалися напряму генеральному штабові. Станом на 2015 рік чисельність армії Туреччини складала 410 тисяч осіб. Турецькі військові після реформ Ататюрка у 1920-30-х вважалися гарантами світського характеру країни, протягом останнього сторіччя армія неодноразово організовувала перевороти через ризик ісламізації, путч 2016 року став першим невдалим.

Нагадаємо, раніше президент Ердоган запропонував перевести загальний штат військових і розвідувального управління Туреччини під керівництво його офісу.

On Top