ru ua

Епідемія грипу в Україні на поточний сезон не прогнозується, - головний санлікар

У поточному осінньо-зимовому сезоні епідемія грипу в Україні не прогнозується, а нинішня ситуація із захворюванням населення "відповідає сезонним особливостям". Про це на сьогоднішній прес-конференції заявив головний санітарний лікар України, голова Державної санітарно-епідеміологічної служби Анатолій Пономаренко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Є прогнози фахівців, у тому числі міжнародні,... що, напевно, в поточному сезоні в 2012 році епідемія грипу на території України оголошена взагалі не буде", - сказав Пономаренко і додав: "З грипом у нас епідеміологічна ситуація відносно стабільна, керована, відповідає сезонним особливостям за багаторічний період спостережень. За минулий тиждень, наприклад, навіть на 5,9% нижче захворюваність, ніж у попередній тиждень. Цьому сприяють і профілактичні заходи і, безумовно, важливим є стан погодних умов... це вписується в причинно-слідчий зв'язок, який нами аналізується".

Також він підкреслив, що в жодному з 10 міст, які є контрольними і моніторяться щодня, епідеміологічний поріг не перейдено. "Ситуація навіть не наблизилася до епідеміологічної, і враховуючи те, що прогнозувалося ... ще перед Новим роком про можливу першу хвилю епідемії, не виправдалися прогнози фахівців, і в січні-лютому ми також маємо стабільну ситуацію", - додав головний санітарний лікар України.

Нагадаємо, в середині грудня 2011 р. в МОЗ повідомили, що Україна знаходиться на епідемічному порозі захворюваності грипом.