Енергоємність економіки України у три-чотири рази більша, ніж у сусідів – країн ЄС, - Янукович

Четвер 06 червня 2013 11:41

Енергоємність економіки України у три-чотири рази більша, ніж у сусідів - країн Євросоюзу. Про це йдеться у щорічному посланні Президента України Віктора Януковича до Верховної Ради, опублікованому на сайті Президента.

"Фактично енергоємність економіки України є у три-чотири рази більшою, ніж у наших найближчих сусідів - країн Євросоюзу: Польщі, Чехії, Угорщини та навіть країн СНД (Казахстану, Російської Федерації, Білорусі). Це є серйозним викликом національній конкурентоспроможності. Україна продовжує витрачати значні кошти на закупівлю та виробництво енергоносіїв, які у подальшому використовуються без належної віддачі", - йдеться в повідомленні.

Янукович зазначив, що імпорт первинних енергоресурсів складає 39% від сукупного їх постачання в Україну.
Він також нагадав, що згідно з розрахунками Міжнародного енергетичного агентства упровадження дієвих заходів з енергоефективності дало б змогу Україні вже через 15 років відмовитися від імпорту газу.

Читайте також: Альтернативні варіанти імпорту газу забезпечать Україні 10-15 млрд куб. м щорічно, - Янукович

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся