"Енергоатом" і польська Polenergia International підписали меморандум про взаєморозуміння

НовиниЕнергетика    18.03.2015 - 11:32

Президент держпідприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом"" Юрій Недашковський і віце-президент польської компанії Polenergia International S.a r.l Гжегош Станіславський підписали 17 березня меморандум про взаєморозуміння з реалізації проекту "Енергетичний міст України-Європейський союз", повідомили у прес-службі НАЕК.

Як зазначив Недашковський, підписання меморандуму стало результатом піврічної підготовчої роботи фахівців "Енергоатому" і Polenergia. "Цей проект ми розглядаємо як один з фінансових інструментів добудови третього та четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС. Зараз готується проект постанови Кабінету міністрів з розробки техніко-економічного обґрунтування проекту", - повідомив керівник НАЕК.

При цьому Станіславський висловив задоволення інтенсифікацією робочих контактів між "Енергоатомом" і Polenergia і швидким наближенням практичної реалізації масштабного проекту. "Ми щиро пишаємося можливістю співпрацювати з такою потужною компанією, як" Енергоатом ". Думаю, у нашого проекту великі перспективи. Але справа не тільки в економічній складовій, яка, безумовно, буде вигідною для всіх учасників, для мене особисто дуже важливо мати можливість допомогти Україна в такі складні часи, які переживає ваша країна. Співпраця в енергетичній сфері стане ще одним доказом справжніх дружніх відносин між Україною та Польщею ", - додав віце-президент польської компанії.

Основною метою тристороннього меморандуму, який також підписала НЕК "Укренерго", є оцінка можливості та виконання проекту "Енергетичний міст України - Європейський союз", розпочатого в рамках створення транс'європейських енергомереж (TEN-E). Проект також є складовою частиною Плану створення єдиного балтійського енергетичного ринку (BEMIP), який було розпочато з ініціативи Європейської ради в 2008 році.

Серед завдань, які стоять перед учасниками проекту "Енергетичний міст України - Європейський союз", - введення в експлуатацію повітряної лінії 750 кВ Хмельницька АЕС - Жешув (Польща), яка дозволить використовувати наявні потужності АЕС без обмежень, за умови профіциту електроенергії забезпечити її експорт до ЄС та інвестувати в добудову енергоблоків №3 і №4 ХАЕС. А також провести підготовку атомних потужностей до повного об'єднання української та європейської енергосистеми.

На сьогоднішній день на енергоблоках АЕС України планується і проводиться модернізація, після якої вони будуть відповідати всім технічним умовам підключення до мережі ENTSO-E.

Як повідомлялося, в "Енергоатомі" очікують підвищення тарифів на електроенергію у квітні-травні.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top