Експертна рада при омбудсмені вимагає скасувати законопроект про пропаганду гомосексуалізму

Експертна рада з питань свободи інформації та захисту конфіденційності при Представника Уповноваженого з питань доступу до публічної інформації та захисту персональних даних вимагає від парламенту скасувати рішення про прийняття в першому читанні законопроекту № 8711, а також відхилити аналогічні законопроекти.

На думку членів Експертної ради, відсутність чіткого визначення поняття "пропаганда гомосексуалізму" створює можливість його вільного тлумачення, що матиме стримуючий ефект, наприклад, в роботі засобів масової інформації, які відчуваючи ризик кримінальної відповідальності, не зможуть повно та об'єктивно висвітлювати питання, пов'язані з порушенням прав сексуальних меншин.

Крім того, зазначений законопроект суперечить ст. 34 Конституції України, згідно з якою обмеження свободи слова можливе лише в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку, з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших осіб, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або підтримання авторитету і неупередженості правосуддя.

Читайте також: Закон про заборону пропаганди гомосексуалізму може призвести до значного обмеження прав, - Лутковська.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся