ua en ru

Експерт: Дніпропетровська ОДА лідирує у впровадженні ProZorro серед областей України

Дніпропетровська обласна державна адміністрація (ОДА) утримує лідерство ProZorro серед областей України. Таку думку висловив директор Аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк, коментуючи результати участі державних установ в системі електронних торгів ProZorro.

Він додав, що національними лідерами, на жаль, залишаються держустанови, які знаходяться в столиці: Міністерство інфраструктури, КМДА та Міністерство оборони, що не є показником повноцінного старту реформи горизонтально по всій країні.

Тому, за словами експерта, за регіональним лідерством Валентина Резніченка повинні підтягуватися й інші керівники ОДА, щоб інтегрувати систему з мережі, а не тільки для центральних органів влади, які швидко перейшли на нові стандарти, і так само швидко можуть повернутися до старих.

"Мета реформи - не примусово перевести закупівлі в електронний формат на короткий період. А дати бізнесу та громадському сектору відчути, що державні закупівлі можуть бути прозорими і доступними. Щоб тендери були прерогативою малого і середнього бізнесу, а не сірих схем деяких чиновників. Команда Валентина Резніченка активно працює над залученням до електронних закупівель не тільки держструктур, але й підприємців. В цьому місяці в Дніпропетровській ОДА проведуть вже 3-ій семінар для підприємців, яких запрошують приєднатися до величезного ринку електронних закупівель. Коли ProZorro повноцінно запрацює на рівні міст, сіл і селищ по всій країні, повернути старі схеми вже не вийти. Адже бізнес не захоче віддавати казнокрадам мільярдний ринок державних закупівель", - вважає експерт.

"Ефективність реалізації реформи електронних закупівель - стане показником можливого спаду корупції і посилення іміджу країни. Тому Президент і його адміністрація стали рушіями цих змін, розуміючи всю важливість процесу. Реформа вже зробила перші кроки в реальному секторі і в законодавчому полі, а зараз вона набирає обертів і інтегрується по всій країні", - додав він.

Дніпропетровська область першою в Україні перейшла на систему електронних закупівель ProZorro. За розпорядженням керівника області Валентина Резніченка, Дніпропетровська облдержадміністрація вже у вересні почала закупівлі онлайн. Це більше 250 держустанов, які щорічно витрачають кілька мільярдів гривень на закупівлі. За 3 місяці всі вони повністю вивчили і інтегрувалися в цю систему. Переходити на онлайн закупівлі облдержадміністрації допомагали волонтери та громадські організації.

На сьогодні вже більше 3 тисяч тендерів на 132 млн гривень зареєстровані в системі ProZorro в Дніпропетровській області. Планова економія - близько 7,5 млн грн. Протягом місяця система повинна бути інтегрована в усіх 22-х РДА Дніпропетровської області, які в наступному році запланували придбати товарів і послуг на 500 млн гривень вже в новому форматі.

Через ProZorro укладають угоди до 200 тис. гривень на товари і послуги і до 1,5 млн гривень - на роботи.