Екс-єврокомісар Фюле відмовився працювати у "реформаторській" агенції Фірташа

НовиниПолітика    19.03.2015 - 10:59
Колишній комісар з питань розширення ЄС і політики сусідства Штефан Фюле
Колишній комісар з питань розширення ЄС і політики сусідства Штефан Фюле

Колишній комісар з питань розширення ЄС і політики сусідства Штефан Фюле відхилив пропозицію очолити напрямок європейської інтеграції в ініційованій мільярдером Дмитром Фірташем "Агенції з модернізації України", передає Deutsche Welle.

"Я завжди готовий приєднатися до підтримки реформ в Україні", - запевнив колишній єврокомісар. Втім, каже Фюле, експертних матеріалів з модернізації України не вистачає.

"Треба втілювати ті, які є, а не писати нові", - підкреслив він.

За словами дипломата, ініціатори "Агенції по модернізації України" не змогли дати йому чітку відповідь, є домовленість з українським урядом щодо реалізації саме цієї програми агентства.

Фюле підтвердив, що ім'я спонсора "Агенції по модернізації України" зіграло роль у його відмові.

"Це прізвище (Фірташ, - ред.) мені добре відоме. Це, як для мене, не дає достатніх гарантій того, що робота агенції буде здійснюватися для українців та у співпраці з українською владою", - зазначив він.

Місце Фюле на чолі групи експертів з європейської інтеграції в агентстві зайняв Гюнтер Фергойген - також колишній єврокомісар з питань розширення. Екс-міністр фінансів Німеччини, депутат Бундестагу Пеєр Штайнбрюк в "Агенції з модернізації України" очолив напрямок фінансів та оподаткування. Крім того, в ініціативі беруть участь, серед інших, екс-міністр закордонних справ Франції Бернар Кушнер, колишній прем'єр Польщі Влодзімеж Цімошевич і колишній віце-канцлер Австрії Міхаель Шпіндельеггер.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що колишній комісар з питань розширення ЄС Штефан Фюле може стати радником уряду України.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top