ЄК запропонувала почати переговори про інтеграцію Косово в Євросоюз

Європейська комісія (ЄК) запропонувала почати переговори про інтеграцію Косово в Європейський союз (ЄС). Про це говориться в опублікованих сьогодні матеріалах ЄК.

Згідно з текстом оприлюдненого документа, переговори будуть початі відразу після того, як керівництво Косово виконає "низку короткострокових пріоритетів". Крім того, ЄК також рекомендувала надати Албанії статус офіційного кандидата на вступ в ЄС за умови завершення ключових судових і адміністративних реформ, а також почати переговори про вступ до складу ЄС з владою Македонії. "Позитивний розвиток Західних Балкан явно свідчить про значні перетворення, що є результатом розширення ЄС", - мовиться в матеріалах.

Нагадаємо, Косово в односторонньому порядку оголосило незалежність в 2008 р. З тих пір край знаходився під "міжнародною адміністрацією" країн, що підтримують косовський сепаратизм. Сербія відмовляється визнавати незалежність Косово і вважає цю територію своєю невід'ємною частиною. Приналежність Косово Сербії визнають і постійні члени Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй - Росія і Китай. Визнання Бєлградом незалежності Косово є однією з умов продовження переговорів між Сербією і Брюсселем з питання про можливий вступ до Євросоюзу. Тим часом сербське населення в Косово живе в умовах апартеїду з боку албанців, які вкрай вороже відносяться до сербів.

Читайте також: Україна планує додатково розгорнути в Косово інженерний підрозділ, - Саламатін

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся