ua en ru

ЄБРР не зацікавлений у придбанні банків українських акціонерів

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) має намір стати акціонером українських банківських установ, але при виборі банків для купівлі ЄБРР буде орієнтуватися на ті з них, які входять у міжнародні фінансові групи. Про це у проекті "50 провідних банків України-2015" розповів радник ЄБРР Антон Усов.

"Розглядалося кілька варіантів капітальних інвестицій, ЄБРР зупинився на банках не з українським, а з іноземним капіталом. Претендентів було два - "ОТП Банк" і "Райффайзен Банк Аваль". По "ОТП Банку" було прийнято рішення про надання субординованого кредиту на 65 млн євро", - повідомив "Фінансовому клубу" Антон Усов.

У матеріалі наголошується, що українським банкам доведеться самостійно вишукувати кошти для нарощування капіталу, щоб витримувати економічні нормативи НБУ, зокрема вимогу до рівня адекватності капіталу, який повинен становити 10%.

Протягом нинішнього року среднесистемное значення цього показника, за даними НБУ, коливається в межах від 7,37% в період пікової девальвації гривні в лютому, до 8,35% за станом на 1 квітня, коли Нацбанку вдалося стабілізувати курс.

Тому з проблемою нарощування капіталу, за даними дослідження "50 провідних банків України-2015", зіткнуться практично всі банківські установи.

"Програма розширеного фінансування EFF, передбачає оновлення діагностичних обстежень першої двадцятки українських банків до кінця липня на основі даних на початок 2015 року і до кінця вересня - на основі даних на кінець березня. Якщо за підсумками цих обстежень буде встановлено, що норматив достатності (адекватності) регулятивного капіталу (Н2) буде нижче 10%, банки зобов'язані у місячний термін надати нові й уточнені плани капіталізації, щоб досягти Н2 в 5 на кінець січня 2016 року, 7% - у грудні 2017 року і 10% до кінця 2018 року", - наголошується в публікації.