ru ua

ЄБРР може надати 37 млн дол. на зерновий термінал в порту "Южний"

ЄБРР може надати 37 млн дол. на зерновий термінал в порту "Южний" Фото: порт "Южний"

Компанія "М. В. Карго" може отримати кредит на будівництво зернового терміналу

Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) розглядає можливість надання кредиту на 27 млн дол. ТОВ "М. В. Карго" на будівництво зернового терміналу в порту "Южний" в Одеській обл. Про це йдеться в повідомленні прес-служби ЄБРР.

Зазначимо, раніше повідомлялося, що компанія Cargill має намір інвестувати в портову інфраструктуру України 130 млн дол.

У середині серпня був підписаний тристоронній меморандум про наміри реалізувати інвестиційний проект в порту "Южний" між Cargill, ДП "Адміністрація морських портів України" і ТОВ "М. В. Карго".

Підписаний документ підтверджує намір компанії Cargill придбати 51% перевантажувального терміналу, який стивідорна компанія "М. В. Карго" побудує в порту "Южний" (Одеса). За умовами меморандуму, до початку будівництва АМПУ зобов'язується створити на підході до терміналу акваторію з належним рівнем днопоглиблення.

Термінал дозволить Cargill здійснювати перевалку зернових, продуктів їх переробки та інших вантажів. Пропускна спроможність першої черги будівництва складе до 5 млн т. Друга черга передбачає збільшення потужності ще на 2-4 млн тонн.

Сума запланованих інвестицій становить близько 130 млн дол. Запуск терміналу попередньо запланований на 2017 рік.

Проект ЄБРР очікує остаточного розгляду.

Нагадаємо, раніше Україна підписала кредитну угоду з ЄБРР на 300 млн дол. для "Нафтогазу" на закупівлю газу.