ЄАБР готовий почати кредитувати Україну після отримання заявки Кабміну на входження в банк, - Фіногенов

НовиниЕкономіка    31.10.2011 - 09:47

Україна може до кінця року отримати альтернативне джерело фінансування. У міждержавному Євразійському банку розвитку (ЄАБР) заявили, що чекають лише заявки уряду на входження в банк, щоб почати відбір проектів для кредитування, пише "Комерсант-Україна".
Голова правління ЄАБР Ігор Фіногенов в п'ятницю повідомив журналістів, що установа готова прийняти Україну до складу учасників банку і антикризового фонду ЄврАзЕС, яким він керує. "Ми очікуємо листи. Я не бачу ніяких перешкод з нашого боку, щоб прийняти Україну в учасники банку і фонду", - сказав він. Залишається відкритим лише питання про суму внеску України до статутного капіталу ЄАБР, який може скласти "десятки мільйонів доларів". Суттєві вливання в капітал забезпечили Росія (1 млрд дол.) і Казахстан (500 млн дол.). Невеликі внески були в Білорусії (15 млн дол.), Таджикистану (500 тис. дол.), Вірменії та Киргизії (по 100 тис. дол.).
Заступник голови правління ЄАБР Геннадій Жужлев уточнив, що до моменту підписання міждержавних угод про входження України в ЄАБР банк буде готовий до того, щоб розпочати кредитування українських підприємств. "Ми проводимо жорсткий аналіз проектів, які плануємо фінансувати. Але поки готуються договори, у нас вже може бути експертна оцінка проектів. Як тільки ваша заявка прийде, я очікую дуже гарячої роботи наших підрозділів у цьому році", - сказав Жужлев. За його словами, уповноважений Кабінету міністрів з питань співробітництва з Росією, країнами СНД, ЄврАзЕС та іншими регіональними об'єднаннями Валерій Мунтіян вже пропонував ЄАБР 20 проектів українських підприємств для отримання кредитів. Керівником місії ЄАБР в Україні, ймовірно, стане директор його Санкт-Петербурзького філіалу Дмитро Кузьмін.
ЄАБР - міжнародна фінансова організація, заснована Росією і Казахстаном в січні 2006 року для сприяння розвитку ринкової економіки своїх країн. У 2009 році до ЄАБР приєдналися Білорусія, Таджикистан і Вірменія, в 2011-му - Киргизія. Активи установи на 1 липня склав 2,84 млрд дол.
Кабінет міністрів уповноважив першого віце-прем'єра Андрія Клюєва на підписання листа-звернення до ЄАБР ще 17 серпня. Однак, за словами Мунтіяна, заявка поки не оформлена. "Причин я зараз назвати не можу", - сказав він виданню. Глава Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах вважає, що причини затримки з відправкою листа є технічними: "Йдуть переговори, в ході яких будуть знайдені можливості, що дозволяють нашим підприємствам знайти доступ до кредитних ресурсів". Глава підкомітету з питань міжнародної економічної політики Верховної ради Олексій Плотніков виключив політичний мотив затягування участі в ЄАБР, оскільки членство в банку не передбачає обмежень, як у Митному союзі. Він вважає, що сума, необхідна для входження України в ЄАБР, може бути внесена навіть раніше 2012 року: "Якщо в бюджетному комітеті та Міністерстві фінансів вважають вагомими переваги отримання коштів українськими підприємствами, то вони можуть прискорити процес і вишукати можливості для вступу в банк і в цьому році".
У ЄАБР готові надавати проектне і торгове фінансування підприємствам, продукція яких сприяє інтеграційним процесам в країнах СНД. Вартість кредитів для них лише на 1% вище ставки залучення коштів самим банком. "Наші ставки для клієнтів на кілька відсотків нижча від тих, які пропонують російські банки", - зазначив Фіногенов. За даними агентства Cbonds, в обігу перебувають кілька випусків єврооблігацій ЄАБР зі ставкою 7,4%, рублевих облігацій за 7,8-10,5%, в казахських тенге - по 9,7%. Банк залучав синдиковані кредити під LIBOR +60-100 б.п.
Анатолій Кінах впевнений, що з урахуванням зростання товарообігу українських підприємств з країнами СНД на 42-43% ряду з них буде потрібно дешеве фінансування ЄАБР. "Це підприємства машинобудування - транспортного, енергетичного. Інтерес є до продукції агропромислового комплексу та переробних галузей, гірничо-металургійного комплексу, трубного виробництва і, звичайно, хімічної галузі", - упевнений він. Радник голови правління "Кредобанку" Руслан Гриценко відзначає, що кредити потрібні не тільки функціонуючим компаніям, а й для нових інвестиційних проектів: "Зараз банки не готові кредитувати проекти "з нуля" і вимагають від компанії наявності достатньої застави та демонстрації генерованого прибутку. Інвестиційного кредитування практично немає".

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top