Частка "Вимпелкому" в "Евросети" може збільшитися до контрольної після викупу 25% акцій компанії

Понеділок 24 жовтня 2011 09:26

Рада директорів російського оператора "Вимпелком" на наступному тижні (імовірно 25 жовтня) обговорить необхідність виконання опціону з викупу 25% "Евросети".
Цей опціон був отриманий "Вимпелкомом" три роки тому - після того, як компанія отримала 49,9% "Евросети" від бізнесмена Олександра Мамута. Як розповіло РБК daily джерело, близьке до оператора, термін виконання цієї угоди минає в січні наступного року. Але рішення з питання викупу буде обговорюватися вже зараз.
"Вимпелком" та його менеджмент дуже зацікавлені в тому, щоб отримати контроль над компанією. Зараз вона генерує солідний грошовий потік. "Питання в тому, чи варто оператору проводити цю угоду, враховуючи існуюче боргове навантаження VimpelCom ltd.", - говорить один із співрозмовників РБК daily. За його словами, саме це і стане основним предметом обговорення на наступному тижні. Офіційні представники "Вимпелкому" і "Евросети" в п'ятницю відмовилися коментувати цю інформацію, пославшись на те, що ніяких рішень не прийнято.
Водночас виконавчий директор VimpelCom ltd. Джо Лундер на самому початку жовтня заявив Reuters, що российского оператора влаштовує рівень боргу компанії. "У нас довгострокові позики, які не потребують рефінансування як мінімум до 2017 року, тому ми відчуваємо себе цілком комфортно, незважаючи на проблеми, які є зараз на боргових ринках", - сказав тоді Лундер. У зв'язку з цією заявою виконання опціону можна вважати вельми вірогідним.
Засновники "Евросети" Євген Чичваркін і Тимур Артем'єв продали рітейлера Олександру Мамуту восени 2008 року за 1,25 млрд дол. з урахуванням боргу 850 млн. При підготовці до IPO, яке так і не відбулося навесні цього року, банки-організатори оцінювали "Евросеть" на рівні вже понад 3 млрд дол. Офіційний коридор був встановлений на рівні 2,7-3,3 млрд дол. при діапазоні ціни за акцію 9,25-11,3 дол. При оцінці бізнесу організатори заявляли, що орієнтувалися на "стрімке зростання фінансових показників "Евросети". За підсумками 2010 року чистий прибуток компанії склав 5,575 млрд руб. (зростання в 384%) при виручці в 61,907 млрд руб.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся