ua en ru

Борг споживачів перед "Нафтогазом" за тиждень зріс на 39,1% - до 18 млрд грн

Борг споживачів перед "Нафтогазом" за тиждень зріс на 39,1% - до 18 млрд грн

Заборгованість підприємств-боржників перед НАК "Нафтогаз України" за спожитий природний газ збільшилася на 5,1 млрд грн (39,1%) і становить 18 млрд грн. Про це йдеться в повідомленні прес-служби НАК.

"Станом на 13 січня 2015 р. сумарна прострочена заборгованість підприємств ТКЕ, ТЕЦ і прямих промислових споживачів перед НАК "Нафтогаз України" становить 18 млрд грн. Порівняно з минулим тижнем заборгованість збільшилася на 5,1 млрд грн (39,1%)", - йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що зростання заборгованості відбулося внаслідок оформлення актів прийому-передачі спожитих обсягів газу в грудні поточного року.

Борг підприємств ТКЕ та ТЕЦ за природний газ, використаний для виробництва теплової енергії, що складає близько 75% від загальної суми заборгованості, борг ТЕЦ за природний газ, використаний у виробництві електроенергії - близько 14%, борг прямих промислових споживачів - близько 11%.

Найбільшим підприємством-боржником (за винятком підприємств, що перебувають у зоні АТО) залишається ДП " Криворізька теплоцентраль, борг якого становить 952 млн грн.

Нагадаємо, борг споживачів перед "Нафтогазом" за попередню тиждень зменшився на 10,4% і становив 13 млрд грн.