Видобуток нафти у Лівії оновив 30-річний мінімум

Нафтова промисловість Лівії переживає серйозні проблеми. Обсяг видобутку нафти в країні впав до рівнів 30-річної давності.

Нафтова промисловість Лівії переживає серйозні проблеми. Обсяг видобутку нафти в країні впав до рівнів 30-річної давності. Про це повідомляє телеканал "Росія 24".

"Арабська весна" у вигляді громадянської війни і революції в Лівії поки що не принесла цій країні якихось економічних чудес.

Швидше навпаки, ситуація з безпекою і станом державних фінансів Лівії зазнала помітних погіршень.

На долю нафтогазового сектора країни доводиться більше 70% від загального обсягу економіки Лівії, при цьому саме ця індустрія приносить основні доходи в держскарбницю.

Проте нафтовий сектор поки насилу справляється з проблемами, які вже стали частиною повсякденного життя в постреволюційній Лівії.

Згідно з даними агентства Bloomberg, в червні обсяги видобутку нафти в країні впали до відмітки в 1,13 млн баррелів у день. Останній раз подібні показники спостерігалися в період з 1983 по 1987 рр., коли Лівія дотримувалася квот з видобутку, встановлених ОПЕК у 1,1 млн баррелів у день.

Варто зазначити, що пік з видобутку нафти для Лівії припав на далекий 1969 р. - тоді середньорічний обсяг видобутку склав близько 3,1 млн баррелів у день.

Після помітного спаду лівійського видобутку у 80-і роки, в 90-х встановилося певне плато. В середині 2000-х показники знов почали рости. У період з 2005 по 2011 р. обсяг нафтовидобутку в Лівії в середньому коливався на рівні 1,5 - 1,7 млн баррелів у день. На початок громадянської війни в 2011 р. показник знизився до нижньої межі цього діапазону, до 1,5 млн баррелів в день.

У 2012 р. рівень видобутку знизився до 1,3 - 1,4 млн баррелів у день (за даними Centre for Global Energy Studies, CGES).

Поточна ситуація говорить про те, що низхідний тренд по обсягах видобутку нафти, який встановився в постреволюційній Лівії, найближчими роками отримає своє продовження.
Всі представники іноземних компанії відзначають проблеми з безпекою. Із завершенням громадянської війни протиборства різних озброєних угрупувань так і не припинилися.

При цьому, часто саме нафтові об'єкти виявляються в центрі боротьби за сфери впливу між різними групами. Нинішня влада Лівії вже заявила, що вимушена була збільшити чисельність озброєних співробітників для охорони нафтових об'єктів з 4 тис. осіб в 2012 р. до 12 тис в 2013 р.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся