ua en ru

ДНР/ЛНР просять Оланда і Меркель призупинити фінансування Києва

ДНР/ЛНР просять Оланда і Меркель призупинити фінансування Києва Президент Франції Франсуа Оланд і канцлер ФРН Ангела Меркель

Самопроголошені "Донецька народна республіка" і "Луганська народна республіка" звернулися до Президента Франції Франсуа Оланда і канцлеру ФРН Ангелі Меркель з проханням призупинити надання фінансової допомоги Україні. Про це йдеться у спільному зверненні глав ДНР і ЛНР Олександра Захарченко та Ігоря Плотницького.

"Призупинити фінансову допомогу антинародному уряду Яценюка-Авакова до тих пір, поки воно не забезпечить умови для зняття економічної блокади з Донбасу і політичного врегулювання конфлікту", - зажадали лідери бойовиків на Донбасі від глав Франції та Німеччини.

Захарченко і Плотницький звернули увагу на те, що Україна продовжує економічну блокаду окупованого регіону.

"Німеччина і Франція обіцяли посприяти у відновленні банківської інфраструктури в регіоні. Але Київ, з одного боку, відкидає Вашу допомогу, а з іншого - сам нічого не робить для того, щоб банківська система в наших Республіках запрацювала", - заявили лідери ДНР і ЛНР.

Вони підкреслили, що економіка на Донбасі "знаходиться на межі колапсу".

Крім того, Захарченко і Плотницький зажадали від Оланд і Меркель надіслати в Донецьк і Луганськ фахівців "для методичної допомоги у відновленні банківської системи Донбасу".

"Ми зі свого боку гарантуємо безпеку, як для фахівців, так і для супроводжуючих їх осіб", - підкреслюється в заяві.

Нагадаємо, ДНР/ЛНР також попросили Олланда і Меркель заборонити в'їзд в ЄС Яценюку, Турчинову і іншим українським політикам із-за того, що вони, на думку лідерів бойовиків, зривають мінські домовленості.

Раніше сьогодні в ДНР заявили, що мінські домовленості на межі зриву через те, що Верховна Рада досі не прийняла постанову про визначення районів Донбасу з особливим статусом.