ru ua

Дніпропетровський апеляційний адмінсуд підтвердив законність виборів в 59-му окрузі

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд своїм рішенням від 17 листопада 2014 р. підтвердив законність виборів в 59-му одномандатному виборчому окрузі (Донецька обл.). Суд відмовив у задоволенні позову програвшому вибори кандидату в нардепи замкомандиру добровольчого батальйону Дніпро-1 Валентина Манько, який оскаржив рішення Запорізького окружного адміністративного суду.

Повідомляється, що суд вищої інстанції залишив без змін рішення Запорізького суду від 14 листопада, яким той також відмовився визнавати необхідність повторних виборів у 59-му окрузі.

У той же час зазначається, що суди обох інстанцій частково задовольнили вимоги позивача, зобов'язавши окружну комісію вчинити дії, передбачені ч. 7 ст. 113 Закону україни "Про вибори народних депутатів" та усунути можливі арифметичні помилки при підрахунку голосів.
Член окружної виборчої комісії № 59, представник відповідача (ОВК) в суді Віталій Бєліков, коментуючи рішення, зазначив, що в цілому воно відповідає очікуванням окружкому: суд відмовив позивачу у визнанні результатів виборів в окрузі недостовірними і визнав вибори такими, що відбулися. "Перемога Сергія Сажко на виборах підтверджена в черговий раз", - зазначив Бєліков.

Представник Валентина Манько відмовився спілкуватися з пресою.

Прес-секретар Центральної виборчої комісії Костянтин Хівренко, відповідаючи в п'ятницю на питання про подальші дії Центрвиборчкому, також сказав, що ЦВК буде очікувати рішення Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду, але "на результати волевиявлення не впливає".

Учасники процесу також зазначили, що вже саме по собі проведення голосування та підбиття підсумків в найскладніших умовах силового протистояння - це перемога української демократії на прифронтовій території. І комісія, і суд зробили все можливе, щоб зберегти волевиявлення виборців округу.

Нагадаємо, раніше в МВС заявили, що в результаті перевірок, проведених на 59-му окрузі, фальсифікацій результатів голосування не виявлено.

Позов Манько до Запорізького адмінсуду був третім позовом, в якому Манько оскаржив результати виборів. Попередні позови були визнані судами як неправомірні. Такі ж рішення були винесені судами щодо позовів колишніх членів ОВК, відсторонених Центрвиборчкомом за порушення. Представники відповідача називають позови Манько безпідставними, так як він посилається на незаконні дії, вчинені тими членами ОВК, які ще в процесі підрахунку голосів були відсторонені Центрвиборчкомом.

Нагадаємо, 59-й округ довгий час залишався єдиним округом в Україні, де не могли завершити підрахунок голосів. В ОВК заявляли про блокування роботи комісії різними способами. ЦВК за грубе порушення звільнив частина членів ОВК, проте нові члени кілька днів не могли приступити до роботи. Робота комісії була розблокована 6 листопада. 7 листопада комісія завершила введення даних в інформаційно-аналітичну систему "Вибори". Переможцем на 59-му окрузі став Сергій Сажко (30,49% голосів), Валентин Манько - на другому місці (20,97%). Розрив між кандидатами - близько 3 тис. голосів.