ua en ru

"Дніпропетровськгаз" першим в Україні встановлює GPRS-модулі на лічильники газу

У ПАТ "Дніпропетровськгаз" стартував пілотний проект із впровадження сучасної автоматизованої системи контролю за обліком природного газу. Про це йдеться в повідомленні прес-служби компанії.

Так, упродовж 2016 року лічильники усіх мешканців П’ятихатського району будуть обладнані GPRS- та радіомодулями для дистанційного зняттям та передачі фактичних показань на центральний диспетчерський пункт. На фінансування цього проекту виділено 27 млн грн, які закладені в Інвестпрограму підприємства 2016 року.

"ПАТ "Дніпропетровськгаз" стало першою компанією в Україні, яка запроваджує сучасні технології у сфері обліку газу в таких масштабах. Адже кількість споживачів, що задіяна у проекті, перевищує 80% від усіх мешканців П’ятихатського району, - коментує перший заступник Голови Правління-головний інженер ПАТ "Дніпропетровськгаз" Тетяна Бузовська. – Під час цього проекту компанія планує оснастити дистанційними засобами передачі інформації 8,8 тисяч лічильників".

Після заміни лічильників та облаштування їх модулями компанія прогнозує зменшення комерційних втрат газу на 31 тис. кубометрів на рік, що дорівнює 213,25 тис. грн. Адже однією із переваг GPRS- та радіомодулів є можливість дистанційного реагування на витоки газу.

Пілотна програма, що реалізовується на базі ПАТ "Дніпропетровськгаз", дасть можливість перейти на добове балансування з похибкою до 5%.