Дніпропетровська ОДА переходить на електронні підписи, - Резніченко

Вівторок 29 вересня 2015 10:04

У Дніпропетровській облдержадміністрації назавжди позбавляються від паперової бюрократії, а близько 2,5 тисяч держслужбовців обласної, районних адміністрацій та комунальних підприємств Дніпропетровської області переходять на електронно-цифрові підписи і печатки. Про це повідомив голова облдержадміністрації Валентин Резніченко.

За його словами, першими електронні ключі отримали всі співробітники управління інформаційних технологій та електронного управління ОДА.

"Електронне урядування - не майбутнє, а сьогодення. Дніпропетровська облдержадміністрація доводить це на власному прикладі. Перше управління вже отримало електронні ключі. Найближчим часом це зроблять всі обласні чиновники, за ними працівники районних адміністрацій", - підкреслив Резніченко.

Керівник регіону відзначив, що, в першу чергу, електронний підпис оформлять ті, хто займається проведенням тендерів, документообігом і надає адміністративні послуги. Такий підхід дозволить значно скоротити час обробки документів, надання адміністративних послуг, прискорить багато управлінських процесів.

"Кожен департамент самостійно буде визначатися з кількістю співробітників, які отримають електронний підпис. Однак наше управління перейшло на таку інновацію всім складом", - розповіла начальник управління інформаційних технологій та електронного управління ОДА Тетяна Шаповалова.

Електронні ключі не тільки прискорять роботу управлінців, але і стануть ще одним кроком до прозорих держзакупівель. Тепер з системою ProZorro службовці зможуть працювати безпосередньо з допомогою електронних ключів.

"Електронне урядування - успішна практика багатьох європейських країн. Там людина може, не виходячи з дому, отримати довідку, оплатити комунальні послуги, зареєструвати бізнес, оформити документи, а в деяких країнах - навіть проголосувати. Дніпропетровщина обрала цей шлях. Система пручається. Але ми її змінимо", - зазначив Резніченко.

Дніпропетровська область розпочала активний перехід на систему електронного управління. Зараз в області вже введено 35 електронних послуг. Людям полегшили життя в оформленні субсидій, закордонних паспортів, видачу довідок про доходи, несудимість тощо. Планується, що до кінця року в регіоні працюватиме 150 послуг онлайн.

Дніпропетровська ОДА та ряд комунальних установ перейшли на систему електронних закупівель ProZorro. У дніпропетровських вишах успішно впроваджена електронна система "Конкурс", яка повністю виключає людський фактор при наборі майбутніх студентів.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся