Дніпропетровська область вийшла в лідери закупівель через систему Prozorro, - Резніченко

Новини Політика 13.10.2017 - 15:07
Фото: Валентин Резніченко (УНІАН)
Фото: Валентин Резніченко (УНІАН)

Дніпропетровська область однією з перших в країні почала застосовувати систему тендерних закупівель Prozorro

Дніпропетровська область однією з перших в країні почала застосовувати систему тендерних закупівель Prozorro і за цей час вийшла в лідери за кількістю успішно завершених торгів. Про це заявив голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації (ОДА) Валентин Резніченко.

"Президент Петро Порошенко під час виступу в ПАРЄ назвав запровадження системи Prozorro яскравою історією успіху. Prozorro насправді повністю змінила систему державних закупівель як в країні, так і в Дніпропетровській області", - зазначив глава ОДА.

Резніченко нагадав, що Дніпропетровська область стала першою з областей України, де всі закупівлі були переведені на систему Prozorro.

"Коли два роки тому за дорученням Президента платформу почали впроваджувати в Міністерстві оборони, ми уважно стежили за процесом і переконалися в дієвості системи. Тому в серпні 2015 я видав наказ про перехід на Prozorro", - розповів керівник обладміністрації.

Для навчання держслужбовців та підприємців роботі з системою у ДніпрОДА проводять семінари, на які запрошують кращих фахівців. Також ведеться постійний моніторинг з метою усунути помилки, які можуть заблокувати тендер.

"Тому зараз підприємці Дніпропетровщини - одні з найбільш досвідчених користувачів платформи. Вони успішно виграють тендери не тільки в нашій області, а по всій країні. 12% усіх учасників тендерів по країні - саме з Дніпропетровщини", - розповів Резніченко.

alt

У Дніпропетровській ОДА готові навчати підприємців з інших регіонів. У вересні в Дніпрі відбувся V Всеукраїнський форум Zakupki, який відвідали понад 300 представників бізнесу зі всієї країни.

За два роки роботи Prozorro в області проведено понад 115 000 конкурсів, на яких підприємці заробили 45 мільйонів гривень. Кількість підприємців, що працюють з електронною платформою, за два роки зросла в десять разів - до 10 тисяч.

У цьому році Дніпропетровська область вийшла в лідери серед державних установ, які використовують Prozorro, поступившись лише столичної адміністрації. У 2017 році Дніпро ОДА організувала і провела 28,4 тисяч успішних торгів.

"За ці два роки ми переконалися, що Prozorro дозволяє усунути корупцію в державних торгах. Для нас було дуже важливо показати бізнесу, що в ДніпрОДА існують прозорі правила для всіх. Бізнесменам це дає можливість розвивати бізнес, області приносить чесні податки, на які ми будуємо дороги, ремонтуємо школи, лікарні модернізуємо. Тому ми і надалі будемо працювати з Prozorro і готові ділитися успішним досвідом з іншими", - запевнив Резніченко.