Для переселенців пропонують будувати дешеві житлові будинки для тимчасового проживання

Середа 06 серпня 2014 21:47
Для переселенців з Криму і Східної України можна будувати недороге тимчасове житло, де вартість квадратного метра не перевищить 2,5-3 тис. грн. Таку думку озвучила Ганна Іскіердо, директор проектної компанії «АИММ-ГРУП».

Для переселенців з Криму і Східної України можна будувати недороге тимчасове житло, де вартість квадратного метра не перевищить 2,5-3 тис. грн. Таку думку озвучила Ганна Іскіердо, директор проектної компанії «АИММ-ГРУП».

«Сучасні технології будівництва дозволяють будувати житлові будинки до 3-х поверхів за один місяць. Це варіанти квартир з кухнями і санвузлами. Наприклад, це може бути однокімнатна квартира на 2 людини площею 15 кв. м або на 3-4 людини площею 30 кв. м, двокімнатна на 4-6 чоловік площею 45 кв. м, трехкоматная на 7-10 чоловік площею 60 кв. м з можливістю додавання площ, кратних 15 кв. м, з метою вирішення індивідуальних запитів багатодітних сімей або сімей з людьми з обмеженими можливостями, де є необхідність у додатковій площі», - говорить Іскіердо.

При цьому, за словами експерта, дана конструкція будинку повинна бути збірної і поміщатися в стандартний трейлер-довгомір, а також бути пристосованими для перевезення залізничним транспортом. Такі будинки-трансформери можна буде доставляти в різні регіони. «Найбільший вузол повинен бути 2,5 м на 12 м і вага модуля до 7 тонн, щоб перевозити відразу готовий повний комплект вузлів для зведення як мінімум 120 кв. м тимчасового житла за 1 раз 1 бригадою монтажників», - вважає експерт. Що стосується вимог до майданчиків, то для прискорення всіх процедур земля повинна передаватися у тимчасове користування, оренду на встановлений державою строк виходячи з політичної ситуації.

«У наших розрахунках як мінімум 1,5 року і з можливістю продовження цього строку. Земля може бути надана і приватними фізичними або юридичними особами, але з обов'язковим підписанням договору оренди державою і на чітко встановлений термін і оплатою на умовах домовленості», - вважає Іскіердо. Вона також вважає, що на рівні місцевих громад держава повинна надати підведення та підключення інженерних комунікацій.

«Ми приступили до розробки проекту, який відповідає вищевикладеним вимогам і має ряд поліпшень і передбачає подальшу ремонтопридатність, модернізацію і технологічність. Вартість одного квадратного метра такого виду житла на даний момент приведена до 3 200 тис. грн., але з наступною типізацією і наладкою потокового виробництва може бути знижена до 2 500 тис. грн. кв. м.

Зараз проробляються варіанти генпланів у різних конфігураціях для більш ефективного використання майданчика. Результати показують можливість комфортного розміщення на 1 гектарі 2 тис. 500-3 тис. осіб», - повідомила експерт. Раніше повідомлялося, що з'явився сервіс онлайн-пошуку житла для переселенців.

Для переселенців пропонують будувати дешеві житлові будинки для тимчасового проживання

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся