ru ua

Депутат Європарламенту: Україна має всі передумови підписати УА з ЄС цього року

На початку ц.р. Україна має можливість підписати Угоду про Асоціацію (УА) з ЄС. Ніяких перешкод для підписання документа при знаходженні консенсусу за умовами немає, вважає депутат Європарламенту від Болгарії Дімітар Стоянов, передає телеканал БТБ .

«Я сподіваюся, що підписання УА стане можливим у цьому році. Зокрема, на початку року. Якщо вдасться досягти консенсусу з найважливіших питань, як з боку ЄС, так і з боку України, я не бачу ніяких перешкод, чому б УА не можна було підписати. Думаю, не важливо, що конкретних дат немає. Це може відбутися дуже швидко і просто», - сказав Стоянов.

Політик підкреслив, що умови угоди вимагають неквапливого і розважливого підходу, у зв'язку з чим, їх необхідно чітко і детально прописати. «Якщо Україна буде приймати свої зобов'язання перед ЄС поступово, крок за кроком, - це буде на краще як для України, так і для ЄС», - зазначив депутат.

У цьому контексті він навів приклад Болгарії, яка, за його словами, багато втратила через поспішне рішення при приєднанні до ЄС. «Багато наших домовленостей з ЄС полягали дуже швидко, так само, як і обговорювалися. І тепер ми маємо не дуже хороші наслідки такої квапливої роботи. Зараз ви можете бачити ситуацію, коли західноєвропейські країни намагаються ввести обмеження на пересування болгар в межах ЄС. З іншого боку, і болгари мають проблеми зі стандартами ЄС, яким ми, як країна-член Європейського Союзу, повинні відповідати», - сказав Стоянов.

«Взагалі, все необхідно розглядати дуже ретельно. Я ціную те, як Україна розвиває свої відносини з ЄС - неспішно, обдумуючи свої національні інтереси. Це також краще для Європи , тому що завдяки цьому на наступних стадіях не буде непорозумінь у відносинах з ЄС», - резюмував депутат Європарламенту.

Нагадаємо, перший віце-прем'єр Сергій Арбузов висловив сподівання, що УА буде підписано в нинішньому році.