В Україні сьогодні відзначають День Державного Прапора

Середа 23 серпня 2017 09:00
В Україні сьогодні відзначають День Державного Прапора
Фото: День Державного Прапора (Донецька ОДА)

День Державного Прапора був затверджений Леонідом Кучмою 23 серпня 2004 року

День Державного Прапора сьогодні, 23 серпня, вже в 13-й раз відзначається в Україні. Детальніше про свято, а також про заплановані на сьогодні заходи - в матеріалі РБК-Україна.

День Державного Прапора у Києві: програма

Сьогодні, 23 серпня, президент України Петро Порошенко візьме участь в урочистому піднятті національного прапора на Софіївській площі. Також урочисті підняття прапора пройдуть біля будівлі Київської міської державної адміністрації (КМДА) і в районах міста. Про це йдеться в розпорядженні КМДА про святкові заходи до Дня Державного Прапора.

Шістнадцятирічним киянам, які "досягли значних успіхів у навчанні, спорті, мистецтві" сьогодні також будуть вручені їх перші паспорти. Урочистий захід пройде також біля будівлі КМДА. Ввечері на столичній Софійській площі пройде концерт, присвячений сьогоднішньому святу.

altФото: День Державного Прапора (president.gov.ua)

День Державного Прапора: історія

День Державного Прапора був затверджений офіційним святом указом тодішнього президента України Леоніда Кучми від 23 серпня 2004 року. Саме в цей день, в 1991 році, в сесійний зал Верховної Ради України був внесений синьо-жовтий прапор.

altФото: синьо-жовтий прапор у Верховній Раді в 1991 році (facebook.com verkhovna.rada.ukraine)

 
Внесення національного прапора до зали засідань

#нам25 Прапор, який ознаменував незалежність. Не випадково у День прапора ми згадуємо історичний момент внесення національного стяга до Верховної Ради. Це той символічний акт, який надав змісту проголошеній незалежності, бо показавши, що новостворена держава - це Україна не лише за назвою, це Україна за суттю. Тарас Григорович колись писав: «Ну що, здавалося б, слова-слова та й голос, більш нічого, а серце б'ється ється, ожива, як їх почує». Так само можна сказати і про прапор: здавалося б, дві горизонтальні смужки, жовта і блакитна, альо коли їх бачиш разом, то мимоволі серце починається битися швидше, розправляються плечі і в очах починає світитися гордість. Бо прапор цє та символічна нитка, яка пов'язаність язує нас всіх між собою і з нашою країною. Це наш оберіг і символ радості - згадайте, у всі радісні і сумні моменти прапор був з нами, ділив нашу долю. Це символ нашої єдності та нашого існування. Врешті-решт, там, де майорить наш прапор - там Україна. Відео з приватного архіву народного депутата першого скликання Ярослава Кендзьора.

Опубліковано Верховна Рада України 22 серпня 2016 р.

У 2009 році наступний президент України Віктор Ющенко заснував щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні. До цього День прапора святкувався лише в Києві - 24 липня, на честь дня в 1990 році, коли синьо-жовтий прапор було піднято над Київською міською адміністрацією.

Синьо - жовтий прапор: символ української держави

Верховна Рада України ухвалила постанову "Про прапор України" 18 вересня 1991 року, в якому затвердила до ухваленняя Конституції України дозволити в протокольних заходах використовувати синьо-жовтий прапор. Причиною цьому - діюча на той момент Конституція УРСР, в якій державним прапором встановлювався червоно-лазуровий.

Постановою від 28 січня 1992 року "Про Державний прапор України" Рада затвердила національним символом прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг синього кольору зверху, жовтого кольору знизу, із співвідношенням ширини
прапора до його довжини 2: 3.

В Конституції України 1996 року, статті 20, на законному рівні державним прапором країни був затверджений "стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів.

 

 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся