У справі "українських диверсантів" в окупованому Криму з'явився ще один обвинувачений

НовиниСуспільство    19.11.2016 - 01:52
Фото: Володимир Присіч
Фото: Володимир Присіч

Імовірно, це харків'янин Володимир Присіч

У справі "українських диверсантів", затриманих у серпні в Криму, є четвертий фігурант. Про це йдеться в повідомленні Кримської правозахисної групи.

Імовірно, це харків'янин Володимир Присіч.

За інформацією правозахисників, в даний час доля Присіча точно невідома. Можливо, він знаходиться в СІЗО Сімферополя або в СІЗО "Лефортово" в Москві.

"У програмі телеканалу "Росія-1" чоловік, якого представляють як далекобійника з Харкова Володимира Присіча, розповідає, що нібито він був завербований української розвідкою в січні цього року, їздив по Криму і збирав дані про що знаходиться там російської військової техніки", - йдеться в повідомленні.

За словами самого Присіча, він був завербований в середині січня 2016 року співробітником ГУР на пункті пропуску Гоптівка-Нехотєєвка.

"Звати його Олег, позивний Муса, ім'я, посаду та звання мені невідомі. Під час вербування Олег мені сказав, що моїм завданням є збір інформації про пересування військової техніки по території Криму. Попросили звернути увагу на кількість техніки, вид техніки, розпізнавальні знаки та на номерні знаки з визначенням на регіони. Мені встановили співробітники ГУР на телефон програму, за якою мені передавали інформацію з завданням, яку я повинен був виконати", - розповів Присіч.

Як пояснив ведучий російської програми Присіч на зв'язок з співробітником української розвідки виходив під псевдонімом Сармат. З січня по серпень 2016 року він був у Криму вісім разів.

"Перебуваючи в Криму, я п'ять разів передавав співробітникові ГУР фотографії військової техніки, БРТ, а також радіолокаційних станцій і автомобілів, припаркованих біля військової частини. 9 серпня 2016 року у мене відбулася зустріч із співробітником ГУР в Харкові, в кафе "Кулиничі", де мене попросили перевезти нелегально на територію РФ коробочку розміром 60 на 60 і на 30 сантиметрів", - додав Присіч.

Правозахисники припускають, що Присіч також міг давати свідчення під тортурами або фізичним і психологічним тиском з порушенням його права на захист.

Нагадаємо, ФСБ знову знайшла "українських диверсантів" в окупованому Криму.

On Top