ua ru

Подальша передоплата за російський газ буде залежати від дій "Газпрому", - Коболєв

Подальша передоплата за російський газ буде залежати від дій "Газпрому", - Коболєв

Україна буде здійснювати подальшу передоплату за російський газ в залежності від дій російського газового монополіста "Газпром". Про це заявив глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв, передає прес-служба компанії.

"Ми внесли передоплату на початок місяця. Рішення про графіку відбору передплачених обсягів і подальше внесення передоплати буде залежати від погодних умов в Україні та від належного виконання контракту "Газпромом", - підкреслив Коболєв.

За його словами, "Газпром", як і раніше, не виконує українські заявки в термін і належним чином. "Ми сподіваємося, що об'єм газу, передплачений раніше, нам вдасться отримати до кінця лютого", - зазначив глава НАКу.

У "Нафтогазі" також нагадуючи, що згідно з умовами зимового пакету, компанія має право самостійно визначати графік та обсяги внесення передоплати.

"Газпром зобов'язаний постачати газ, який оплачений і замовлено, в повному обсязі, аж до 114 млн куб. м на добу. Однак за останній тиждень "Газпром" не виконав жодної заявки Нафтогазу в повному обсязі", - заявили в "Нафтогазі".

Нагадаємо, в "Газпромі" заявили, що 15 млн дол. передоплати вистачить лише на добу поставок газу, пообіцявши сьогодні направити Україні 68,9 млн куб. м газу.